Woda - niebieskie złoto Ziemi

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2015 19:12
Borykamy się z powodziami i suszami, nie potrafimy gromadzić wody słodkiej, degradujemy ekosystemy wodne. Dlaczego człowiek działa na swoją niekorzyść?
Audio
  • Eksperci o zasobach słodkiej wody w Europie (Popołudnie z Jedynką)
Woda - niebieskie złoto Ziemi
Foto: Bykst/pixabay/domena publiczna

- Woda jest nie tylko kluczowa dla człowieka i funkcjonowania gospodarki, ale jest źródłem życia dla rozmaitych organizmów roślinnych i zwierzęcych. Ekosystemy wodne należą z jednej strony do najbogatszych w gatunki, a z drugiej do najbardziej zdegradowanych - podkreśla Przemysław Gruszecki z Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej.

Jak dużo wody, w stosunku do posiadanych zasobów, zużywają Polacy? Jak postępować na co dzień, by szanować i oszczędzać zasoby wody słodkiej? I dlaczego wegetarianie zużywają mniej wody niż osoby spożywające pokarmy mięsne? Odpowiedzi szukali uczestnicy Jedynkowej debaty.

Światowy Dzień Wody obchodzony jest 22 marca.

***

Tytuł audycji: Popołudnie z Jedynką
Prowadził: Marek Mądrzejewski
Goście: Mateusz Balcerowicz (Ministerstwo Środowiska), Przemysław Gruszecki (Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej), Przemysław Nawrocki (World Wide Fund for Nature - WWF Polska)
Data emisji: 19.03.2015
Godzina emisji: 16.25

asz/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Efekt Mpemby. Obalamy mity, na których się wychowaliśmy

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2015 04:46
Niektóre fenomeny naukowe elektryzują nie tylko środowisko naukowców. To wbrew zdrowemu rozsądkowi, ale woda gorąca zamarza szybciej niż zimna.
rozwiń zwiń