X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Eksperci spierają się o wiek emerytalny

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2015 19:56
Na finiszu kampanii wyborczej prezydent zgłosił propozycję, aby można było przechodzić na emeryturę po 40 latach opłacania składek.
Audio
  • Eksperci różnie oceniają propozycjęe prezydenta Bronisława Komorowskiego, aby można było przechodzić na emeryturę po przepracowaniu 40 lat (Popołudnie z radiową Jedynką)
Prof. Stanisław Gomułka
Prof. Stanisław GomułkaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W zamyśle prezydenta Bronisława Komorowskiego jego propozycja, która wkrótce ma się ukazać w formie nowelizacji ustawy emerytalnej, ma umożliwić tym, którzy tego będą chcieli, wcześniejsze przechodzenie na emeryturę niż w ustawowym wieku 67 lat.

Jednak eksperci mają o tej propozycji różne zdanie. Prof Stanisław Gomułka uważa, że prezydent nie proponuje zmiany wieku emerytalnego, a jedynie odstępstwo od reguły i to w ściśle określonych sytuacjach.

Prof. Marcin Zieleniecki zwraca uwagę, że propozycja prezydenta może być niekonstytucyjna. Dla niego jest też niejasna, bo - wbrew zamiarom wnioskodawcy - może przyczynić się do podwyższenia i tak już podwyższonego wieku emerytalnego.

Posłuchaj całej debaty i argumentów ekspertów, dotyczących kosztów takiej operacji.

***

Tytuł audycji: Popołudnie z Jedynką

Prowadził: Marek Mądrzejewski

Goście: prof. Stanisław Gomułka (główny ekonomista Business Center Club), prof Marcin Zieleniecki (Katedra Prawa Pracy Uniwersytetu Gdańskiego, ekspert KK NSZZ Solidarność)

Data emisji: 20.05.2015

Godzina emisji: 16.30

ag/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Starzejemy się i rąk do pracy będzie mniej

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2012 08:42
W Polsce będzie brakowało pracowników, ze względu na zmiany demograficzne. Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę - mówiła w "Sygnałach dnia" prezydencka minister Irena Wóycicka.
rozwiń zwiń