Afera podsłuchowa wywołała polityczne tsunami

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2015 17:24
- Chyba nie jestem jedyną osobą, która ma ogromne poczucie beznadziejności, że w tej sprawie już nic się nie da wyjaśnić - powiedziała wicemarszałkini Sejmu Wanda Nowicka.
Audio
  • Ligia Krajewska, Wanda Nowicka i Zbigniew Girzyński o gorącym tygodniu w polityce (Mam swój rozum/Jedynka)
Premier Ewa Kopacz podczas konferencji prasowej dotyczącej wycieku akt ze śledztwa w sprawie afery podsłuchowej
Premier Ewa Kopacz podczas konferencji prasowej dotyczącej wycieku akt ze śledztwa w sprawie afery podsłuchowejFoto: PAP/Radek Pietruszka

Premier Ewa Kopacz przedstawiła w środę decyzje podjęte w związku z ujawnieniem akt ze śledztwa w sprawie tzw. afery podsłuchowej. Z funkcji zrezygnowali ministrowie: zdrowia Bartosz Arłukowicz, sportu Andrzej Biernat, skarbu Włodzimierz Karpiński oraz wiceministrowie: skarbu Rafał Baniak, środowiska Stanisław Gawłowski, gospodarki Tomasz Tomczykiewicz.

Zdaniem Wandy Nowickiej, szefowa rządu powinna od razu poinformować, kto zastąpi osoby, które odchodzą z rządu. - Niepodanie tej informacji pogłębia pewien chaos, niepewność, przekonanie, że tak naprawdę nie wiadomo, co dalej - stwierdziła. - W tych resortach są wiceministrowie, którzy przez te kilka dni pokierują pracami. W poniedziałek premier zapewne poda nazwiska - powiedziała posłanka PO Ligia Krajewska.

Dymisje w rządzie Ewy Kopacz. Serwis specjalny>>>

W czwartek klub SLD złożył wniosek o samorozwiązanie Sejmu. W ocenie posła niezrzeszonego Zbigniewa Girzyńskiego, wniosek ten miałby uzasadnienie, gdyby do wyborów parlamentarnych był co najmniej rok, albo dwa. - Przyspieszenie wyborów o trzy miesiące i wmontowanie ich w środek wakacji z wielu powodów jest ryzykowne - ocenił.

Goście radiowej Jedynki dyskutowali także o rezygnacji marszałka Sejmu Radosława Sikorskiego oraz o Andrzeju Seremecie, który może wkrótce przestać być Prokuratorem Generalnym ponieważ premier poinformowała, że nie podpisze jego sprawozdania za 2014 rok.

***

Tytuł audycji: Debata dnia

Prowadzi: Zuzanna Dąbrowska

Goście: Ligia Krajewska (posłanka PO), Wanda Nowicka (wicemarszałkini Sejmu), Zbigniew Girzyński (poseł niezrzeszony)

Data emisji: 12.06.2016

Godzina emisji: 16.24

kk

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dymisje w rządzie. Prezydent wzywa premier Kopacz na rozmowę

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2015 11:39
Bronisław Komorowski poinformował, że zaprosił na poniedziałek premier Ewę Kopacz oraz wicepremiera, szefa PSL Janusza Piechocińskiego w związku ze zmianami w rządzie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kto nowym marszałkiem Sejmu? Ludowcy wysuną kandydata, Ewa Kopacz zabrała głos

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2015 18:56
Zgodnie ze zwyczajem, stanowisko marszałka Sejmu obsadza największy klub parlamentarny, ja bym się tego trzymała - powiedziała premier Ewa Kopacz. To reakcja na pojawiające się informacje o tym, że PSL chce zaproponować na tę funkcję Józefa Zycha.
rozwiń zwiń