X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Troska o środowisko a budowa dróg

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2015 17:12
Jedna ze sprzeczności, w jakich przyszło żyć współczesnemu człowiekowi, to z jednej strony silna potrzeba podróżowania, a z drugiej rosnąca świadomość, że drogi zagrażają środowisku.
Audio
  • Uczestnicy audycji rozmawiali o wpływie budowy dróg na ekosystemy (Debata dnia/Jedynka)
Troska o środowisko a budowa dróg
Foto: pixabay.com

Próbujemy godzić te odmienne interesy. Uznajemy budowę dróg za priorytet, łącząc ją jednak z ochroną i zachowaniem wrażliwych ekosystemów. Obwodnica Augustowa i uratowana Dolina Rospudy dowodzą, że można. Dowodzą też, jak złe decyzje urzędników i polityków, dzięki protestom i determinacji ekologów, mogą zmienić i mądrze pogodzić ochronę środowiska z potrzebami ludzi.

Jak zapadają decyzje dopuszczające budowę dróg? Kto ocenia oddziaływanie tych budów na środowisko? O tym dyskutowali uczestnicy audycji.

***

Tytuł audycji: Debata dnia
Prowadzenie: Marek Mądrzejewski
Goście:
Arkadiusz Litwiński (poseł PO), Robert Cyglicki (dyr. programowy Fundacji Greenpeace Polska), Jan Krynicki (rzecznik GDDKiA)

Data emisji: 17.06.2015
Godzina emisji: 16.24

mp/ei

>>>Zapis całej debaty

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rewolucyjny wynalazek. Polacy stworzyli "zabójcę spalin"

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2015 17:02
Trójka wynalazców z Opola zbudowała prototyp urządzenia, które - zamontowane przy silniku spalinowym np. samochodu - zmniejsza emisję spalin i zużycie paliwa. Prof. Jarosław Mamala z Politechniki Opolskiej tłumaczył w radiowej Jedynce jak działa SmogKiller.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Protest przewoźników w sprawie niemieckiej płacy minimalnej

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2015 13:07
- Nie może być tak, że jedno państwo, które nie chce zrozumieć, że w innych państwach funkcjonują zupełnie inne systemy płac, żąda od nich, by się dostosowały - mówił w Jedynce Jan Buczek, prezes Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trujące powietrze w Polsce. Ministerstwo środowiska działa na pokaz?

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2015 13:11
- Kroki Ministerstwa Środowiska zmierzające do poprawy jakości powietrza w Polsce są niewystarczające. To jest problem, który wymaga działania kompleksowego - mówił w radiowej Jedynce Iwo Łoś z Greenpeace Polska.
rozwiń zwiń