Troska o środowisko a budowa dróg

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2015 17:12
Jedna ze sprzeczności, w jakich przyszło żyć współczesnemu człowiekowi, to z jednej strony silna potrzeba podróżowania, a z drugiej rosnąca świadomość, że drogi zagrażają środowisku.
Audio
  • Uczestnicy audycji rozmawiali o wpływie budowy dróg na ekosystemy (Debata dnia/Jedynka)
Troska o środowisko a budowa dróg
Foto: pixabay.com

Próbujemy godzić te odmienne interesy. Uznajemy budowę dróg za priorytet, łącząc ją jednak z ochroną i zachowaniem wrażliwych ekosystemów. Obwodnica Augustowa i uratowana Dolina Rospudy dowodzą, że można. Dowodzą też, jak złe decyzje urzędników i polityków, dzięki protestom i determinacji ekologów, mogą zmienić i mądrze pogodzić ochronę środowiska z potrzebami ludzi.

Jak zapadają decyzje dopuszczające budowę dróg? Kto ocenia oddziaływanie tych budów na środowisko? O tym dyskutowali uczestnicy audycji.

***

Tytuł audycji: Debata dnia
Prowadzenie: Marek Mądrzejewski
Goście:
Arkadiusz Litwiński (poseł PO), Robert Cyglicki (dyr. programowy Fundacji Greenpeace Polska), Jan Krynicki (rzecznik GDDKiA)

Data emisji: 17.06.2015
Godzina emisji: 16.24

mp/ei

>>>Zapis całej debaty

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rewolucyjny wynalazek. Polacy stworzyli "zabójcę spalin"

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2015 17:02
Trójka wynalazców z Opola zbudowała prototyp urządzenia, które - zamontowane przy silniku spalinowym np. samochodu - zmniejsza emisję spalin i zużycie paliwa. Prof. Jarosław Mamala z Politechniki Opolskiej tłumaczył w radiowej Jedynce jak działa SmogKiller.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Protest przewoźników w sprawie niemieckiej płacy minimalnej

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2015 13:07
- Nie może być tak, że jedno państwo, które nie chce zrozumieć, że w innych państwach funkcjonują zupełnie inne systemy płac, żąda od nich, by się dostosowały - mówił w Jedynce Jan Buczek, prezes Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trujące powietrze w Polsce. Ministerstwo środowiska działa na pokaz?

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2015 13:11
- Kroki Ministerstwa Środowiska zmierzające do poprawy jakości powietrza w Polsce są niewystarczające. To jest problem, który wymaga działania kompleksowego - mówił w radiowej Jedynce Iwo Łoś z Greenpeace Polska.
rozwiń zwiń