Religia - sprawa prywatna czy część wizerunku?

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2015 17:22
Uczestnicy "Debaty dnia" zastanawiali się, czy istnieje granica między wyrażaniem wiary, a tym co niektórzy nazywają wiary narzucaniem.
Audio
  • Religia - sprawa prywatna czy część wizerunku? (Debata dnia/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Heathertruett/Pixabay, lic. CC

W Poznaniu kilkadziesiąt osób pikietuje przed urzędem miasta domagając się od prezydenta zgody na postawienie figury Chrystusa na Placu Mickiewicza. Pomnik stał w tym miejscu do 1939 roku. Został zburzony przez Niemców na początku II wojny światowej.

Czy religia powinna być eksponowana w działalności publicznej? O tym m.in. dyskutowali uczestnicy "Debaty dnia" Jedynki.

***

Tytuł audycji: Debata dnia

Prowadziła: Agnieszka Gulczyńska

Goście: Ewa Łowżył (artystka, fotografka, aktywistka miejska), o. Jan Góra (dominikanin, twórca spotkań młodych w Lednicy) i Marcin Libicki (były europoseł PiS, historyk, znawca dziejów Kościoła)

Data emisji: 18.06.2015

Godz. emisji: 16.25

to/fbi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Kościół to nie jest miejsce na muzykę świecką"

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2011 21:03
Koncerty takiej muzyki w świątyniach sprawiają, że "nieuszanowana jest sakralność miejsca" - napisał w liście do muzyków kościelnych metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katolik ma obowiązek żyć ekologicznie?

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2015 17:00
Papież Franciszek pracuje nad encykliką poświęconą ochronie przyrody. Ranga dokumentu nadaje problematyce ekologii duże znaczenie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Abp Gądecki: wolna niedziela ważna także dla niewierzących

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2015 17:13
O godne świętowanie niedzieli i o niedzielę wolną od pracy apelował w czwartek w Poznaniu metropolita poznański abp Stanisław Gądecki. Podczas uroczystości Bożego Ciała podkreślił, że wolna niedziela jest potrzebna wszystkim, także niewierzącym.
rozwiń zwiń