X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polska ziemia pod ścisłą ochroną?

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2015 16:55
Uczestnicy "Debaty dnia" rozmawiali o ustawie uchwalonej przez Sejm, która ma chronić ziemię rolną przed wykupem przez obcokrajowców i przed spekulacyjnym obrotem.
Audio
  • Polska ziemia ze szczelną ochroną? (Debata dnia/Jedynka)
1 maja 2016 roku kończy się okres ochronny na zakup ziemi wynegocjowany przed przystąpieniem Polski do UE
1 maja 2016 roku kończy się okres ochronny na zakup ziemi wynegocjowany przed przystąpieniem Polski do UEFoto: Glow Images/East News

Ustawa wprowadza też przepisy zapobiegające rozdrobnieniu gospodarstw, przeciwdziałające nadmiernej koncentracji areału oraz regulacje zapewniające prowadzenie działalności rolniczej przez osoby o odpowiednich kwalifikacjach.

Czy ustawa spowoduje, że w przyszłości, gdy skończy się okres ochronny w związku z wstąpieniem do UE (1 maja 2016 roku), będziemy mogli być pewni, że ziemia w naszym kraju nie będzie przedmiotem spekulacji? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Debata dnia

Prowadziła: Zuzanna Dąbrowska

Goście: Wiktor Szmulewicz (prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych), Henryk Smolarz (poseł PSL) i Tomasz Przybecki (prawnik)

Data emisji: 1.07.2015

Godzina emisji: 16.25

to/mm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przez 20 lat cudzoziemcy kupili tylko 2 tys. ha ziemi w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2015 06:00
W Polsce panuje głód ziemi i praktycznie nie ma obrotu gruntami rolnymi. Jedyną instytucją, która posiada i sprzedaje ziemię jest Agencja Nieruchomości Rolnych (ANR). Sprzedawana ziemia pochodzi z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Obcokrajowcom będzie trudniej wykupić ziemię rolną w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2015 21:00
Sejm uchwalił ustawę o kształtowaniu ustroju rolnego. Ma ona m.in. uchronić Polskę przed wykupem gruntów przez obcokrajowców poprzez wprowadzenie szeregu ograniczeń po zakończeniu okresu ochronnego ustalonego z UE.
rozwiń zwiń