X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Trudno nie mieć obaw związanych z imigrantami

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2015 22:06
Jeżeli Arabia Saudyjska albo Katar, dużo bogatsze od Polski, nie chcą przyjąć imigrantów, bo nie chcą u siebie ekstremizmu - to kto jest ksenofobem: oni czy my? - pyta ks. prof. Waldemar Cisło.
Audio
  • Ks. prof. Waldemar Cisło stawia trudne pytania w związku z falą uchodźców (Debata dnia/Jedynka)
Uciekinierzy z Pakistanu czekają na rejestrację w Niemczech
Uciekinierzy z Pakistanu czekają na rejestrację w NiemczechFoto: EPA/PATRICK PLEUL

Odnosząc się do obaw związanych z przyjmowaniem w Europie fali imigrantów gość radiowej Jedynki apeluje, głównie do mediów, aby przekazywały prawdziwy obraz tego, co się dzieje. - Można działać na poziomie emocji, podsycanych przez media pokazuje dziecko, które się utopiło, bo ojciec chciał poprawić sobie los. Moim zdaniem jednak dyskusja o przyjmowaniu imigrantów powinna być uczciwa - mówi ksiądz.

Czytaj także:
Jean-Claude Juncker 1200.jpg
"Wystąpienie szefa KE o imigrantach rozczarowuje"

Nasz gość przypomina, że 80 procent imigrantów jest młodym mężczyznami. Na pierwszy rzut oka widać, że większość z nich to uchodźcy ekonomiczni. Prof. Cisło podkreśla, że od początku konfliktu na Bliskim Wschodzie Kościół katolicki jest tam obecny i prowadzi obozy dla uchodźców. 

Wskazuje również, że nie wiadomo, kto jest wśród uchodźców. Są wśród nich ludzie bez dokumentów i bez wątpienia - także terroryści. Przywódcy Państwa Islamskiego zapowiadali, że wyślą do Europy swoich żołnierzy. Profesor zastrzega, że nie można mówić, iż każdy muzułmanin jest terrorystą, bo to byłoby nadużycie..

Ksiądz ocenia zachowanie duchownych muzułmańskich, muzułmanów i działalność Państwa Islamskiego. Mówi też, co - jego zdaniem - powinno się zrobić z uchodźcami, którzy przybyli do Europy, a także, kto przede wszystkim powinien się nimi zająć.

***

Tytuł audycji: Debata dnia

Prowadził: Przemysław Szubartowicz

Gość: ksiądz profesor Waldemar Cisło (dyrektor Stowarzyszenia Papieskiego "Pomoc kościołowi w potrzebie, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego)

Data emisji: 9.09.2015

Godzina emisji: 16.32

ag/mm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

ONR nie dostał zgody na manifestację przeciwko przyjmowaniu imigrantów. "Przyjeżdżajcie w sobotę do Warszawy"

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2015 21:50
Nie ma zgody stołecznego Ratusza na sobotnią manifestację przeciwko przyjmowaniu imigrantów. Jej celem był sprzeciw wobec muzułmańskich uchodźców i uczczenie wiktorii wiedeńskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska przyjmie 11,5 tysiąca uchodźców? Politycy podzieleni

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2015 19:04
Bez liderów opozycji rozpoczęły się w kancelarii premiera konsultacje w sprawie uchodźców. Spośród zaproszonych przywódców partii politycznych przybył jedynie prezes PSL, wicepremier Janusz Piechociński. Premier Ewa Kopacz wyraziła żal, że Jarosław Kaczyński i Leszek Miller nie zechcieli wziąć udziału w konsultacjach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wystąpienie szefa KE o imigrantach rozczarowuje"

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2015 19:40
Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker przedstawił plan walki z kryzysem migracyjnym. Zaproponował, by Unia przyjęła jeszcze 120 tysięcy osób. Jeśli dodać do tego plan Komisji z maja, Wspólnota powinna przyjąć na początek 160 tysięcy uchodźców, z czego Polska ponad 11 tysięcy.
rozwiń zwiń