Burzliwa dyskusja w Sejmie na temat kryzysu imigracyjnego

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2015 17:21
Premier Ewa Kopacz zwróciła się z mównicy sejmowej z wnioskiem o zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia w sprawie uchodźców na 16 września. Według opozycji taka debata powinna się odbyć jak najszybciej.
Audio
  • Łukasz Abgarowicz (PO), Ryszard Czarnecki (PiS) i Dariusz Joński (SLD) o kryzysie imigracyjnym (Mam swój rozum/Jedynka)
Premier Ewa Kopacz stwierdziła podczas swojego przemówienia, że głos Sejmu w sprawie uchodźców musi być godny Polski, w której rodziła się Solidarność
Premier Ewa Kopacz stwierdziła podczas swojego przemówienia, że głos Sejmu w sprawie uchodźców musi być godny Polski, w której rodziła się SolidarnośćFoto: PAP/Jacek Turczyk

Jak zauważył w audycji "Mam swój rozum" Ryszard Czarnecki z PiS, istotne decyzje w tej kwestii mają zapaść wcześniej, na spotkaniu ministrów spraw zagranicznych i ministrów spraw wewnętrznych Unii Europejskiej w poniedziałek. - Sejm ma je tylko przyklepać? To jest postawienie wszystkiego na głowie. Ta debata powinna odbyć się teraz, by nasi ministrowie mieli mandat negocjacyjny na te rozmowy w Brukseli - stwierdził.

- Po tygodniu walki o informację rządu w sprawie uchodźców doczekaliśmy się - premier zapowiedziała, że odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie Sejmu. To jest bardzo poważny problem. Nie chodzi o przekonanie polityków, ale społeczeństwa, które - co zrozumiałe - ma ogromne obawy. Potrzebna jest informacja - stwierdził Dariusz Joński z SLD.

Imigranci w Europie - serwis specjalny>>>

Daty spotkania bronił Łukasz Abgarowicz z PO. - Należy uniknąć gorączki wyborczej, która spowoduje podział najpierw polityków, a następnie społeczeństwa na tych, którzy są "przeciw" i "za". Chodzi o to, aby perswadować co możemy i jak możemy. Tego typu debata publiczna wymaga od polityków przygotowania i odpowiedzialności - zaznaczył.

Jak rozmawiać o kryzysie imigracyjnym? Jaka powinna być polityka Polski wobec imigrantów?

***

Tytuł audycji: Debata dnia

Prowadzi: Zuzanna Dąbrowska

Goście: Ryszard Czarnecki (PiS), Łukasz Abgarowicz (PO), Dariusz Joński (SLD)

Data emisji: 11.09.2015

Godzina emisji: 16.24

kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Grupa Wyszehradzka odrzuca kwoty imigrantów, Niemcy za sprawiedliwym systemem podziału

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2015 18:43
Państwa Grupy Wyszehradzkiej odrzucają obowiązkowe kwoty imigrantów - poinformował szef MSZ Czech Lubomir Zaoralek po spotkaniu w Pradze ministrów spraw zagranicznych krajów V4, a także Niemiec i Luksemburga, poświęconym kryzysowi migracyjnemu.
rozwiń zwiń