X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kryzys migracyjny. "Trzeba wrócić do przyczyn"

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2015 20:59
Goście Jedynkowej debaty zwracają uwagę na konieczność zakończenia konfliktu w Syrii, którego skutkiem jest fala uchodźców szturmująca granice europejskich państw.
Audio
  • Kryzys migracyjny. "Trzeba wrócić do przyczyn" (Debata dnia/Jedynka)
Węgry zamknęły swoją granicę z Serbią, a teraz budują kolejny mur na granicy z Chorwacją, która ogłosiła 18 września, że nie może przyjąć więcej imigrantów niż 14 tysięcy
Węgry zamknęły swoją granicę z Serbią, a teraz budują kolejny mur na granicy z Chorwacją, która ogłosiła 18 września, że nie może przyjąć więcej imigrantów niż 14 tysięcyFoto: PAP/EPA/ANTONIO BAT

- Tam toczy się brutalny konflikt, a rebelianci są wspierani przez niektóre państwa Unii Europejskiej. Wystarczyłoby przestać finansować i dozbrajać, a skłonić do rozpoczęcia procesu pokojowego - uważa polityk Sojuszu Lewicy Demokratycznej Tomasz Kalita. Jego zdaniem w tej sprawie Polska powinna rozpocząć starania dyplomatyczne na arenie międzynarodowej.

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki dodał, że "dużą winą Zachodu jest błąd polityczny w postaci zrzucenia brutalnych dyktatorów w Iraku i Libii, których zastąpili jeszcze bardziej brutalni i ludobójczy dyktatorzy". - W tej chwili trzeba przede wszystkim mocno inwestować tam, skąd uchodźcy uciekają, a więc obozy Libanie i Turcji - powiedział. Dodał też, że konieczny jest apel do krajów muzułmańskich, by przyjęły "swoich braci w wierze", oraz Stanów Zjednoczonych, by zezwoliły na przybycie większej liczby uchodźców.

Serwis specjalny
imigranci 1200.jpg
Imigranci w Europie

Artur Dębski jest zdania, że dla większości uchodźców Polska byłaby jedynie "przystankiem". - Od strony ekonomicznej jesteśmy w stanie ich nakarmić i przyodziać. Natomiast czy nasz kraj zapewni im warunki do rozwijania się, do życia, czy z Polakami będą nawiązywane dobrosąsiedzkie warunki? Nie wiemy tego - mówił i dodał, że w sprawie przyjęcia uchodźców powinno być zorganizowane referendum.

***

Tytuł audycji: Debata dnia

Prowadzi: Zuzanna Dąbrowska

Goście: Ryszard Czarnecki (PiS), Artur Dębski (PSL), Tomasz Kalita (SLD)

Data emisji: 18.09.2015

Godzina emisji: 16.24

asz/mk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Chorwacja nie przyjmie więcej imigrantów. Węgry budują kolejny mur

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2015 21:57
Chorwacja zamknęła 7 z 8 przejść granicznych z Serbią i wstrzymała ruch pojazdów na trasach do tych przejść. Ogłosiła w piątek, że nie może już przyjąć i rejestrować przybyszów, których jest ponad 14 tysięcy. Węgry zaczęły budowę muru na granicy z Chorwacją.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Unia Europejska nie panuje nad kryzysem migracyjnym"

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2015 20:10
Na świecie są wypracowane sposoby radzenia sobie z uchodźcami - i nie z takimi ich liczbami radzi sobie Organizacja Narodów Zjednoczonych w Afryce czy na Bliskim Wschodzie - o kryzysie migracyjnym mówił w Jedynce dziennikarz Marcin Żyła.
rozwiń zwiń