Zaskakujące wyniki badań nad przemocą w szkołach

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2015 08:18
O tym, że w szkołach dochodzi do przemocy wiedzą i rodzice, i nauczyciele. Jednak pewne zaskoczenie przynosi ostatni raport Instytutu Badań Edukacyjnych.
Audio
  • Jak zwalczać przemoc w szkołach? (Debata dnia/Jedynka)
Przemoc w szkole (zdjęcie ilustracyjne)
Przemoc w szkole (zdjęcie ilustracyjne)Foto: Depositphotos

Badanie powstało po przebadaniu 11 tysięcy uczniów, 500 wychowawców i czterech tysięcy nauczycieli w całej Polsce. Z badań jasno wynika, że wbrew obiegowym opiniom to nie gimnazja a szkoły podstawowe są siedliskiem szkolnej przemocy.

Czytaj także:
uczniowie szkoła 1200 smutek płacza.jpg
Fala w szkole

Co rodzi przemoc w szkołach, jak jej zapobiegać, czy do walki z przemocą przygotowani są rodzice, ale przede wszystkim szkoła? O tym debata w radiowej Jedynce.

***

Tytuł audycji: Debata dnia

Prowadzi: Agnieszka Gulczyńska

Goście: dr Iwona Chmura-Rutkowska (pedagog i socjolog z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu), Małgorzata Mowlik (dyrektorka zespołu szkół na Wildzie - dzielnicy Poznania), Wojciech Misko (nauczyciel matematyki, przedstawiciel Solidarności nauczycieli)

Data emisji: 1.10.2015

Godzina emisji: 16.25

ag
Czytaj także

Dyrektorka pobita przez matkę ucznia. Konflikt narastał

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2015 20:20
Dyrektorka szkoły podstawowej w Borowej, w gminie Puławy została uderzona pięścią w twarz przez matkę jednego z uczniów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fala w szkole. "Nie wolno zostawić dziecka samego"

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2015 14:56
Znęcanie się, wymuszanie, poniżanie, to niestety częste zachowania w polskich szkołach. - Już w szkole podstawowej uczniowie prześladują kolegów - mówi psycholog Jacek Gientka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister edukacji narodowej: wynegocjowałam powrót drożdżówek do szkół

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2015 18:10
- Wynegocjowałam wczoraj z ministrem zdrowia powrót drożdżówek - powiedziała w RMF FM minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska. Zapowiedziała, że powalczy także o powrót kawy do szkół i soli na stołówki.
rozwiń zwiń