X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Idź do wyborów, ale zapomnij o kampanii

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2015 19:32
- W niektórych swoich przejawach kampania przekracza granice nie tylko przyzwoitości, ale i absurdu. Niektórzy kandydaci są lepsi niż to, jak są sprzedawani w tym jarmarku próżności - uważa Lech Mergler.
Audio
  • Świadomy udział w wyborach to dojrzała postawa obywatelska (Debata dnia/Jedynka)
Idź do wyborów, ale zapomnij o kampanii
Foto: East News/Glow Images

Przedstawiciel stowarzyszenia Prawo do Miasta za nadużycie uznaje obietnice korzyści dla danego miasta składane przez pochodzących z nich kandydatów. - Poseł nie jest po to, by załatwiać pieniądze dla swojego miasta. On działa na rzecz kraju - mówi.

Kolejne kampanie, nawet najbardziej angażujące emocjonalnie, nie są jednak w stanie zachęcić 30 proc. Polaków, którzy w głosowaniach krajowych nie biorą udziału. - To jest problem do rozwiązania na przyszłe lata. Innym jest podnoszenie kompetencji obywatelskiej, bo dziś wiele osób głosuje plemiennie lub przypadkowo - podkreśla prof. Ryszard Cichocki.

Wybory parlamentarne - zobacz serwis specjalny >>>

Jak ich przekonać? Jaki interes w malejącej frekwencji mają politycy? Czy osoby zaangażowane w sprawy lokalne są jednocześnie świadomymi wyborcami w skali kraju i czy brak kandydata idealnego jest usprawiedliwieniem dla pozostania w domu w dniu wyborów?

***

Tytuł audycji: Debata dnia

Prowadzi: Agnieszka Gulczyńska

Goście: prof. Ryszard Cichocki (socjolog, autor badań sondażowych), dr Andrzej Nowak (filozof, Uniwersytet Adama Mickiewicza), Lech Mergler (stowarzyszenie Prawo do Miasta)

Godzina emisji: 16.25

Data emisji: 22.10.2015

asz/mm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Eksperci o debacie: są inne opcje niż PO i PiS

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2015 23:55
Ostatnia przed niedzielnym głosowaniem debata pokazała, że w wyborach biorą udział nie tylko przedstawiciele PO i PiS, a najlepsze wrażenie na ekspertach zrobił przedstawiciel Partii Razem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przewodniczący PKW Wojciech Hermeliński: we wtorek ostateczne wyniki wyborów

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2015 08:45
- Wyniki wyborów podamy w dwóch terminach: w poniedziałek wieczorem tzw. wyniki progowe, a we wtorek późnym wieczorem chcemy podać ostateczne wyniki ze wskazaniem nazwisk posłów i senatorów - mówi w "Sygnałach dnia" przewodniczący PKW Wojciech Hermeliński.
rozwiń zwiń