X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Okna życia" przestaną istnieć?

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2015 18:22
Komitet Praw Dziecka ONZ chce wymusić na Parlamencie Europejskim zakaz funkcjonowania tzw. okien życia. Są to miejsca w Polsce i innych krajach europejskich, gdzie można zostawić niechcianego noworodka.
Audio
  • "Okna życia" przestaną istnieć? (Debata dnia/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images / East News

Zamiast "okien życia" ONZ proponuje wprowadzić w Polsce rozwiązanie istniejące np. w Niemczech, czyli anonimowe porody w szpitalu. Czy to dobry pomysł, jaka argumentacja za nim stoi i co może zrobić kobieta, która nie chce urodzonego przez siebie dziecka - o tym dyskutowali goście "Debaty dnia" w radiowej Jedynce.

***

Tytuł audycji: Debata dnia

Prowadzi: Agnieszka Gulczyńska

Goście: Beata Bukowska (sędzia Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego Poznań-Grunwald i Jeżyce), Elżbieta Chełkowska – dyrektor Centrum Wspierania Rodzin "Swoboda", przy którym działa "okno życia"), Karolina Kałkowska (Pogotowie Rodzinne w Poznaniu)

Data emisji: 29.10.2015

Godzina emisji: 16.27

pg/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Komitet Praw Dziecka ONZ wzywa Polskę do likwidacji "okien życia"

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2015 13:30
Zamiast "okien życia" Polska ma promować alternatywne rozwiązania umożliwiające zrzeczenie się praw do dziecka - takie zalecenie wydał Komitet Praw Dziecka ONZ. Nie zgadza się z tym Rzecznik Praw Dziecka. Nie możemy likwidować alternatywy, która może uratować dziecku życie - ocenia.
rozwiń zwiń