PiS zrealizuje zobowiązania? "Oby nie skokiem na główkę"

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2015 20:17
Uczestnicy Jedynkowej debaty mają nadzieję, że Zjednoczona Prawica sprosta wyborczym obietnicom, a działania zwycięskich partii będą budujące, nie niszczące dla Polski.
Audio
  • PiS zrealizuje zobowiązania? "Oby nie skokiem na główkę" (Debata dnia/Jedynka)
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński (P) oraz desygnowana na premiera posłanka PiS Beata Szydło (L) podczas inauguracyjnego posiedzenia Sejmu VIII kadencji, 12.11.2015
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński (P) oraz desygnowana na premiera posłanka PiS Beata Szydło (L) podczas inauguracyjnego posiedzenia Sejmu VIII kadencji, 12.11.2015Foto: PAP/Jacek Turczyk

- Ideą Jarosława Kaczyńskiego zawsze było budowanie silnego państwa, z silnymi służbami, z wszystkimi resortami siłowymi. To budzi pewien niepokój. To może być realizowane w sposób pożyteczny dla Polski, ale też i niekoniecznie, może być trudne dla demokracji. Osoby, które trafiły do tych resortów mają już swoją historię - powiedział były senator PO Łukasz Abgarowicz i wyjaśnił, co "trochę przeraża" go w postawie Antoniego Macierewicza.

Rząd Beaty Szydło
szydło jarek 1200
Pełen skład Rady Ministrów

Paweł Kowal dodaje, że Polska stoi przed "eksperymentem demokratycznym", który polega na tym, że władza leży właściwie w rękach jednej partii. - Dziś dla opinii publicznej jest ważne, by PiS zrealizowało jak najwięcej ze swojego programu, bo obywatele muszą widzieć związek między swoim głosowaniem a wypełnieniem programu rządu. Inaczej pomyślą, że to wszystko jest zabawa - powiedział.

Zdaniem Andrzeja Szejny niepokojąca jest obecność w rządzie Beaty Szydło Zbigniewa Ziobry, Adama Lipińskiego i Krzysztofa Jurgiela. Dlaczego?

Goście radiowej Jedynki uważają, że resorty gospodarcze mogą okazać się najsilniejszą stroną rządu PiS, mają jednak nadzieję, że wszystkie wyborcze obietnice nie będą realizowana na raz, gwałtownie. Uczestnicy debaty komentowali także ostatnie wystąpienie Ewy Kopacz, która złożyła dymisję swego rządu.

***

Tytuł audycji: Debata dnia

Prowadzi: Marek Mądrzejewski

Goście: Łukasz Abgarowicz (były poseł i były senator Platformy Obywatelskiej), Paweł Kowal (były poseł i były minister), Andrzej Szejna (były wiceminister, były europoseł, Sojusz Lewicy Demokratycznej)

Data emisji: 28.11.2015

Godzina emisji: 16.25

asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Beata Szydło przedstawiła skład nowego rządu. Polityk PO: największe polityczne oszustwo ostatnich 25 lat

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2015 16:57
Mieliśmy mieć świeży rząd, z pomysłami, a mamy Antoniego Macierewicza, Zbigniewa Ziobrę i Mariusza Kamińskiego - tak ocenił proponowany skład rządu Beaty Szydło rzecznik ustępującej Rady Ministrów Cezary Tomczyk (PO).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szefowie służb specjalnych odchodzą, koordynator boi się gwałtownych zmian

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2015 13:46
Wielu szefów służb specjalnych odchodzi ze stanowisk zanim władzę przejmie nowy rząd. Z nieoficjalnych informacji, do których dotarła IAR, wynika, że dymisja szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego Piotra Pytla już leży na biurku ministra obrony i najpóźniej do piątku będzie podpisana.
rozwiń zwiń