X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zamachy przeciwko Francji wielokulturowej

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2015 21:22
Czy zamachy w Paryżu zmienią i czy powinny zmienić nasze myślenie o społeczeństwie wielokulturowym? Co mają wspólnego z falą uchodźców"?
Audio
  • Czy za bezpieczeństwo zapłacimy ograniczeniem wolności osobistej? (Debata dnia/Jedynka)
Prezydent Francois Hollande przemawia na forum połączonych izb francuskiego parlamentu
Prezydent Francois Hollande przemawia na forum połączonych izb francuskiego parlamentuFoto: PAP/EPA/PHILIPPE WOJAZER

Co dla nas wszystkich oznacza to, co stało się w stolicy Francji, jeśli mówimy o czymś takim, jak europejska tożsamość i co miał na myśli prezydent Francji Francois Hollande, który na forum parlament ogłosił, że jego kraj jest w stanie wojny?

Uczestnicy debaty zastanawiali się, co prezydent Francji miał na myśli łącząc w swym wystąpieniu wojnę zagrażającą całemu światu ze społeczeństwem wielokulturowym. Wyjaśniają, jak powstało tak zwane Państwo Islamskie, skąd czerpie fundusze na swą działalność i jak długo może potrwać walka z terroryzmem. Są zgodni, że działanie ISIS jest działaniem strategicznym, obliczonym na efektywność i cechującym się przemyślaną taktyką. Tłumaczą także, do czego dąży tzw. Państwo Islamskie, jakie są jego relacje z Al Khaidą i czy można zamachy w jakiś sposób łączyć z falą imigrantów, którzy przybyli do Europy. Zastanawiają się również, co będzie kolejnym obiektem zamachu i dlaczego wybrano Paryż na cel zamachów.

Czy zamachy w Paryżu powinny zmienić nasze myślenie o uchodźcach? Jak się uchronić przed takimi wydarzeniami? Co ma wspólnego Państwo Islamskie z religią muzułmańską? Posłuchaj całej debaty.

***

Tytuł audycji: Debata dnia

Prowadzi: Agnieszka Gulczyńska

Goście: prof. Michał Buchowski (dyrektor Centrum Badań Migracyjnych w Poznaniu), dr Mariusz Marszewski (specjalista ds. islamu z Instytutu Wschodniego UAM), dr Jacek Raubo (specjalista ds. bezpieczeństwa międzynarodowego UAM)

Data emisji: 16.11.2015

Godzina emisji: 16.26

agTen artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kryzys migracyjny a spory w Berlinie. "Niemiecka wizja UE nie miała konkurencji"

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2015 19:27
Ministrowie spraw wewnętrznych i finansów Niemiec nawołują do spowalniania lub powstrzymania napływu migrantów. Utrzymanie kontroli granicznych oznacza, że kanclerz Angela Merkel ugięła się pod presją. Czy UE traci główną siłę powodującą integrację i otwartość Wspólnoty?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Podołamy temu". Angela Merkel nie chce ograniczeń ws. uchodźców

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2015 20:25
Niemiecka kanclerz Angela Merkel podtrzymała w piątek swój sprzeciw wobec ustalenia konkretnej górnej granicy liczby przybywających do Niemiec uchodźców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczyt G20 w cieniu zamachów w Paryżu. Wspólna strategia walki z terroryzmem

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2015 08:28
Współpraca wywiadowcza, zwiększona kontrola granic i bezpieczeństwa przewozów lotniczych - w ten sposób państwa G20 mają zamiar walczyć z terroryzmem. Takie ustalenia zawarto w projekcie oświadczenia kończącego szczyt najbardziej rozwiniętych gospodarczo państw świata w tureckiej Antalyi.
rozwiń zwiń