X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy wyższa kwota wolna od podatku uderzy w samorządy?

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2015 18:02
Zgodnie z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego kwota wolna od podatku od dochodów osobistych, czyli 3 091 zł rocznie, jest za niska, bo podatek muszą płacić nawet osoby, których zarobki są niższe od minimum egzystencji. Jest to niezgodne z zasadą sprawiedliwości społecznej i kwota powinna wzrosnąć do mniej więcej 6 500 zł.
Audio
  • Czy wyższa kwota wolna od podatku uderzy w samorządy? (Debata dnia/Jedynka)
Zgodnie z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego przepisy ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustalające kwotę wolną od podatku w wysokości 3 089 zł, są niezgodne z konstytucją i tracą moc 30 listopada 2016 roku
Zgodnie z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego przepisy ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustalające kwotę wolną od podatku w wysokości 3 089 zł, są niezgodne z konstytucją i tracą moc 30 listopada 2016 roku Foto: pixabay.com/domena publiczna

TK dał ponad rok na podwyżkę - kwota wolna ma być wyższa, począwszy od 2017 r. PiS w kampanii wyborczej obiecało, że podniesie kwotę wolną do 8 000 zł. Obietnicę tę powtórzyła w swoim exposé premier Beata Szydło.

Nie brak jednak głosów, że zwiększenie kwoty wolnej od podatku może zaszkodzić samorządom. Ich podstawowym źródłem dochodów są bowiem wpływy z PIT. Co zrobią samorządy, jeśli w 2017 roku ich wpływy zmaleją w drastyczny sposób?

***

Tytuł audycji: Debata dnia

Prowadzi: Agnieszka Gulczyńska

Goście: Łukasz Mikuła (poznański radny PO, członek Centrum Badań Metropolitalnych Uniwersytetu Adama Mickiewicza), Szymon Szynkowski vel Sęk (poseł PiS, były radny i przedstawiciel Poznania w Związku Miast Polskich, członek sejmowej komisji samorządowej), dr Tomasz Bojkowski (specjalista ds. podatków i samorządu, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu).

Data emisji: 30.11.2015

Godzina emisji: 16.23

tj/asz

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kwota wolna od podatku ma być powiązana z minimum egzystencji. To korzystna zmiana dla najuboższych

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2015 08:23
Zakwestionowany przez Trybunał Konstytucyjny brak waloryzacji kwoty zmniejszającej podatek oznacza, że w przyszłości będzie ona rosnąć, co oznacza mniejszy podatek przynajmniej dla części społeczeństwa. Może to zmniejszyć wpływy do budżetu państwa i kas samorządów.
rozwiń zwiń