X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Co nam zostawił o. Jan Góra?

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2015 11:00
Każdego roku w spotkaniach młodych Lednica 2000 uczestniczy od kilkudziesięciu do ponad 150 tys. pielgrzymów z Polski i zagranicy.
Audio
  • Co nam zostawił o. Jan Góra? (Debata dnia/Jedynka)
Śmierć o. Jana Góry jest wielką stratą dla Kościoła
Śmierć o. Jana Góry jest wielką stratą dla KościołaFoto: Lednica 2000

W wieku 67 lat zmarł o. Jan Góra. Dominikanin był doktorem teologii i duszpasterzem akademickim. Jego pierwszym dziełem ewangelizacyjnym były coroczne letnie młodzieżowe kolokwia w Ustroniu–Hermanicach. Natomiast w 1991 r. był współorganizatorem VI Światowych Dni Młodzieży na Jasnej Górze, których hymnem była pieśń "Abba Ojcze".

W 1997 o. Góra po raz pierwszy zorganizował Ogólnopolskie Spotkanie Młodzieży Lednica 2000 nad Jeziorem Lednickim koło Gniezna. Odtąd spotkania młodych pod Bramą Rybą odbywały się co roku, początkowo w wigilię Zesłania Ducha Świętego, obecnie w pierwszą sobotę czerwca. Od 11 lat co roku na początku września dominikanin organizował również Lednicę seniora. Założył też dom Jana Pawła II na Polach Lednickich. 

Jakim człowiekiem był o. Jan Góra? Czy bez niego lednickie spotkania przetrwają?

***

Tytuł audycji: Debata dnia

Prowadzi: Agnieszka Gulczyńska

Goście: ks. Radosław Rakowski (wychowanek o. Góry), o. Roman Bielecki (dominikanin, red. naczelny miesięcznika "W drodze"), Bartłomiej Dobrzyński (rzecznik Lednicy)

Data emisji: 28.12.2015

Godzina emisji: 16.25

tj/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jan Góra nie żyje. "Ojciec, który zastępował ojca"

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2015 20:06
Dominikanin ojciec Jan Góra był znany przede wszystkim jako twórca i organizator dorocznych spotkań młodych na Polach Lednickich. Zmarł w Poznaniu w wieku 67 lat.
rozwiń zwiń