X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Podatek od hipermarketów zagrozi sklepom osiedlowym?

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2016 18:10
- Mówi się o podatku od hipermarketów, a dotknie on wszystkie przedsiębiorstwa handlowe - uważa posłanka PO Izabela Leszczyna.
Audio
  • Politycy dyskutują o podatku od hipermarketów (Debata dnia/Jedynka)
Co da podatek od handlu?
Co da podatek od handlu?Foto: Anthony Albright/Flickr/CC 2.0

Minister Paweł Szałamacha ogłosił, że podatek od hipermarketów będzie podatkiem progresywnym, naliczanym od obrotów. – To dobry krok w mojej ocenie, bo polskie prawo podatkowe nie spełniło pokładanych w nim nadziei. Zmniejszająca się baza podatkowa, kłopoty z VAT-em, problemy z interpretacjami dają nam wiele powodu do refleksji nad tym, jak powinien wyglądać podatek, który będzie poddawany bystrej analizie w kraju i poza granicami. Chcemy się dobrze przygotować, aby prawo nie sprzyjało omijaniu go – deklaruje Maks Kraczkowski, poseł PiS.

W ocenie posłanki PO podatek nie ma wspierać polskiego handlu, a umożliwić spełnienie obietnic wyborczych. - PiS rozpaczliwie szuka 50 mld. Nie da się tego zrobić bez zniszczenia polskiej gospodarki. PiS wycofał się z naliczania podatku od powierzchni, będzie od obrotu. Podobny podatek węgierski już dwukrotnie Trybunał Sprawiedliwości UE uznał za niezgodny z prawem. Nie może on być dedykowany tylko sieciom zagranicznym – mówi Izabela Leszczyna.

Paulina Hennig-Kloska zwraca uwagę, że ciężko dyskutować o podatku, o którym wciąż mało wiemy. - Mimo to przychody z tego podatku są już wpisane do budżetu. Przychody, które nie mają jeszcze podstawy prawnej. To rodzi duże zagrożenie fiskalne dla naszego kraju – podkreśla posłanka Nowoczesnej.

Czy podatkiem będą objęte sklepy osiedlowe? Czego uczy węgierski przykład? Czy obecne zmagania o wprowadzenie podatku to swoisty powrót do 20-lecia międzywojennego? Czy należy wprowadzać kolejny podatek przed zreformowaniem całego systemu podatkowego? Zapraszamy do wysłuchania audycji!

***

Tytuł audycji: Debata dnia

Prowadzi: Przemysław Szubartowicz

Goście: Maks Kraczkowski (poseł Prawa i Sprawiedliwości), Izabela Leszczyna (posłanka Platformy Obywatelskiej), Paulina Hennig-Kloska (posłanka Nowoczesnej), Tomasz Rzymkowski (poseł Kukiz'15), Mieczysław Kasprzak (poseł PSL)

Data emisji: 12.01.2016

Godzina emisji: 16.25

gs/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rok 2015 w handlu wielkopowierzchniowym: podatek od hipermarketów, nowe partnerstwa i strategie biznesowe

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2015 20:20
Jakie wydarzenia elektryzowały branżę handlową w Polsce w 2015 roku? Jakie strategie przyjęły największe sieci handlowe działające w kraju? Czy detaliści obawiają się zmian w polskim prawie podatkowym?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister finansów: wzrost gospodarczy 5,5 proc. jest możliwy

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2016 10:00
Za 3-4 lata Polska powinna rozwijać się w tempie 5-5,5 proc. PKB rocznie, to jest możliwe - mówi w wywiadzie minister finansów Paweł Szałamacha. Szef MF przyznaje też, że jest przeciwnikiem kryterium powierzchniowego przy podatku od hipermarketów.
rozwiń zwiń