X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Samorządy stracą na zniesieniu obowiązku szkolnego dla 6-latków

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2016 19:20
Podpisana na początku stycznia przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacja ustawy o systemie oświaty autorstwa posłów PiS zniosła obowiązek szkolny dla 6-latków i przedszkolny dla 5-latków.
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com/domena publiczna

Dzieci będą obowiązkowo rozpoczynać naukę w wieku siedmiu lat, po rocznym obowiązkowym przygotowaniu przedszkolnym dla sześciolatków.

Do posyłania 6-latków do szkół zachęcać będzie ratusz Warszawy gdzie, jak poinformował wiceprezydent stolicy Włodzimierz Paszyński, jeśli dzieci w tym wieku nie rozpoczną nauki w I klasie, zabraknie miejsc w przedszkolach dla 3-latków, a ponad tysiąc nauczycieli może mieć problem ze znalezieniem pracy. W podobnej sytuacji jest Łódź, która prowadzi akcję "Miasto szkół dla maluchów".

Z kolei w poznańskich przedszkolach zabraknąć może miejsc dla ponad 3,5 tysiąca 3-latków, a miejski budżet stracić może nawet 27 mln zł na skutek zmniejszenia subwencji. Także i tu w lutym rozpocznie się akcja zachęcania rodziców do posyłania 6-latków do szkół.

Kto zyska, a kto straci na zniesieniu obowiązku szkolnego dla 6-latków? O tym rozmawiali goście naszej "Debaty dnia" z Poznania.

***

Tytuł audycji: Debata dnia

Prowadzi: Agnieszka Gulczyńska

Goście: Beata Urbańska (radna miejska, mama 6-latka; Zjednoczona Lewica), Zbigniew Czerwiński (radny wojewódzki, Prawo i Sprawiedliwość), Przemysław Foligowski (dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta
Poznania)

Data emisji: 18.01.2016

Godzina emisji: 16.25

IAR/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szefowa MEN: cały system edukacji jest do zmiany

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2015 08:49
Rezygnację z egzaminu szóstoklasisty, odejście od gimnazjów i powrót do systemu nauczania "osiem plus cztery" - zapowiedziała w "Sygnałach dnia" minister edukacji narodowej Anna Zalewska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Była minister edukacji: cofnięcie reformy sześciolatków zaszkodzi dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2015 13:58
Joanna Kluzik-Rostkowska przekonywała, że skoro sześciolatki są gotowe do edukacji szkolnej w 134 krajach świata, to są również przygotowane do niej w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wzmocnienie roli kuratora oświaty. Będzie lepiej?

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2016 21:24
- Reforma systemu oświaty powinna zmierzać ku temu, by kuratorzy byli lokalnymi ministrami edukacji, troszczącymi się o jakość kształcenia, mapę placówek oświaty i to, jak są szkoleni nauczyciele - uważa radny Sławomir Hinc.
rozwiń zwiń