Polityka Rosji a bezpieczeństwo Polski - debata Jedynki

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2016 20:00
Podczas zakończonej w niedzielę 52. Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa premier Rosji zarzucił Zachodowi parcie ku nowej zimnej wojnie.
Audio
  • Polityka Rosji a bezpieczeństwo Polski (Debata dnia/Jedynka)
W studiu Jedynki od lewej: Romuald Szeremietiew (Polska Razem), Łukasz Abgarowicz (PO), Marek Mądrzejewski, Małgorzata Gosiewska (PiS) i Monika Rosa (.Nowoczesna)
W studiu Jedynki od lewej: Romuald Szeremietiew (Polska Razem), Łukasz Abgarowicz (PO), Marek Mądrzejewski, Małgorzata Gosiewska (PiS) i Monika Rosa (.Nowoczesna)Foto: W. Kusiński/Polskie Radio

Dmitrij Miedwiediew ostro skrytykował NATO, Europę i USA za przedstawianie Rosji jako największego zagrożenia dla pokoju. Skrytykował również sankcje nałożone przez Zachód na Rosję po aneksji Krymu.

Jego słowa spotkały się ze zdecydowaną reakcją Andrzeja Dudy. Polski prezydent uważa, że Rosja, mówiąc o powrocie do zimnej wojny, definiuje w ten sposób własne działania. W tym kontekście wymienił: zaangażowanie sił rosyjskich w wojnę w Syrii i agresję na Ukrainę, "wręcz prowokacyjne ćwiczenia" wojskowe u granic NATO, dozbrajanie wojsk w obwodzie kaliningradzkim i rozmieszczanie tam nowych rakiet.

Czy rzeczywiście grozi nam nowa zimna wojna? Czy Rosja mimo słabnącej siły gospodarczej rozdaje karty w sprawach międzynarodowych? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Debata dnia

Prowadzi: Marek Mądrzejewski

Goście: Małgorzata Gosiewska (PiS), Łukasz Abgarowicz (PO), Monika Rosa (.Nowoczesna), Romuald Szeremietiew (Polska Razem)

Data emisji: 16.02.2016

Godzina emisji: 16.25

tj/ei

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sławomir Dębski: trzeba zniechęcić Rosję do naruszenia pokoju w Europie

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2016 13:52
- Niewątpliwie mamy do czynienia z dużym kłopotem powodowanym rosyjską polityką i stosowaniem przez Rosję siły militarnej, jako instrumentu w polityce zagranicznej - mówi w audycji "Z kraju i ze świata - w samo południe" dyrektor Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Romuald Szeremietiew: konflikt w Syrii należy rozstrzygnąć w sposób radykalny

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2016 16:16
- Powinniśmy dążyć do jak najszybszego zakończenia tego, co się dzieje na terenie Syrii. Ten konflikt generuje różnego rodzaju niebezpieczeństwa, również dla naszego kraju - powiedział gość radiowej Jedynki.
rozwiń zwiń