X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Żołnierze Wyklęci. Czy rzeczywiście pamiętamy?

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2016 19:49
- Mam wrażenie, że zaczynamy faktycznie pamiętać. Co roku to święto pokazuje, że jest jakiś ważniejszy powód, niż tylko oddanie sprawiedliwości, niż tylko prawda - mówi Barbara Fedyszak-Radziejowska.
Audio
  • Debata o losach Żołnierzy Wyklętych i tegorocznych obchodach Dnia Pamięci (Debata Jedynki)
  • 1 marca - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych (Temat dnia/Jedynka)
Uczestnicy Debaty Jedynki, od lewej w kolejności: Barbara Fedyszak-Radziejowska, Zbigniew Konwiński, Józef Brynkus, Michał Dworczyk, Marek Mądrzejewski
Uczestnicy "Debaty Jedynki", od lewej w kolejności: Barbara Fedyszak-Radziejowska, Zbigniew Konwiński, Józef Brynkus, Michał Dworczyk, Marek MądrzejewskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Uczestnicy debaty radiowej Jedynki mówili o historii Polski po II wojnie światowej - czasie, w którym żołnierze tzw. drugiej konspiracji znaleźli się na celowniku komunistycznej władzy. 

Przywracanie pamięci o nich dla wielu stanowi proces bolesny, dla innych oznacza odkrywanie prawdy nieznanej. Jak zauważyli goście Marka Mądrzejewskiego, dzisiejsza młodzież może w tej kwestii czegoś starszych nauczyć.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych obchodziliśmy po raz pierwszy 1 marca 2011 roku. Co się zmieniło od tego czasu i jaką wiedzę o Niezłomnych otrzymają następne pokolenia? Zapraszamy do wysłuchania debaty, której goście komentowali także tegoroczne obchody.

***

Tytuł audycji: Debata dnia

Prowadzi: Marek Mądrzejewski

Goście: Barbara Fedyszak-Radziejowska (Kancelaria Prezydenta), Zbigniew Konwiński (Platforma Obywatelska) Michał Dworczyk (Prawo i Sprawiedliwość), Józef Brynkus (Kukiz'15)

Data emisji: 1.03.2016

Godzina emisji: 16.22

asz/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prawo do wzruszeń. Żołnierze Wyklęci w czasach popkultury

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2016 12:00
Komiksy, książki, filmy, spektakle i murale. Po dekadach milczenia w ten sposób przywołujemy pamięć o żołnierzach powojennego podziemia. - Od 1989 r. boimy się patosu. Ale wyższe uczucia są tym, czego nam potrzeba - mówi Małgorzata Żaryn z Muzeum Historii Polski.
rozwiń zwiń