X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kryzys migracyjny. "Unia Europejska nie zdała egzaminu z zasad solidarności"

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2016 19:40
Jak będzie wyglądała współpraca Unii Europejskiej z Turcją w związku z kryzysem migracyjnym? Na to pytanie starali się odpowiedzieć goście "Debaty Jedynki".
Audio
  • Małgorzata Gosiewska, Marek Krząkała i Michał Stasiński o kryzysie migracyjnym i ustaleniach Unii Europejskiej z Turcją (Debata Jedynki)
  • Jak Unia starała się rozwiązać problem uchodźców? (Temat dnia/Jedynka)
Od lewej: Michał Stasiński, Małgorzata Gosiewska i Marek Krząkała w studiu radiowej Jedynki
Od lewej: Michał Stasiński, Małgorzata Gosiewska i Marek Krząkała w studiu radiowej JedynkiFoto: Polskie Radio

Małgorzata Gosiewska (PiS) mówiła, że Unia Europejska jest bardzo spóźniona ze swoimi działaniami, a po drodze popełniła wiele błędów. - Nie można krajów zmuszać do przyjmowania kolejnych kwot uchodźców, a migrantów zmuszać do osiedlania na określonym terenie - tłumaczyła.

Jak mówiła gość Jedynki, UE zawsze szczyciła się takimi wartościami jak wolność, a tę wolność w sposób brutalny w kontekście uchodźców próbowano przez wiele miesięcy ograniczać.

Serwis specjalny
imigranci 1200.jpg
Imigranci w Europie

Marek Krząkała (PO) stwierdził z kolei, że Unia nie zdała egzaminu z zasad solidarności i odpowiedzialności. Polityk podkreślił, że problem migracyjny przerósł wszystkich. - Gdyby na samym początku Grecy i Włosi wywiązywali się z rejestracji uchodźców, to nie byłoby fali migracji do dalszych części Europy - wyjaśnił polityk.

Michał Stasiński (Nowoczesna) mówił natomiast, że Unia Europejska wchodząc w tak bliską relację z Turcją ponosi bardzo duże ryzyko. Dodał, że w tym momencie zwyciężył pragmatyzm nad przywiązaniem do idei jakimi UE się kieruje. - Widzimy w co gra Turcja, mówiąc: "Zrobimy dla was coś, ale w zamian oczekujemy bardzo dużo" - zaznaczył Michał Stasiński.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Prowadził: Marek Mądrzejewski

Goście: Małgorzata Gosiewska (PiS), Marek Krząkała (PO) i Michał Stasiński (Nowoczesna)

Data emisji: 08.03.2016

Godzina emisji: 17.30

mr/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szczyt UE-Turcja ws. migrantów. ONZ ma wątpliwości

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2016 16:53
Organizacja Narodów Zjednoczonych zastanawia się czy wstępne porozumienie Unii Europejskiej z Turcją nie narusza prawa międzynarodowego.
rozwiń zwiń