X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Belgia po zamachach. "Toczy się wojna"

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2016 20:00
Ponad 30 zabitych i ok. 200 rannych - to wstępny bilans ataków terrorystycznych na stolicę Belgii, Brukselę. - Przez najbliższe dni najprawdopodobniej będzie utrzymany najwyższy poziom zagrożenia - mówi Beata Płomecka, korespondentka w Brukseli.
Audio
  • Zamachy w Belgii - czy Europa jest w stanie powstrzymać islamskich terrorystów? (Debata Jedynki)
Okolice brukselskiego dworca centralnego kontrolowane przez belgijskie wojsko
Okolice brukselskiego dworca centralnego kontrolowane przez belgijskie wojskoFoto: PAP/EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON

Dr hab. Romuald Szeremietiew podczas "Debaty Jedynki" podkreślał, że celem Państwa Islamskiego, które przyznało się do zamachów, jest złamanie woli oporu Europejczyków. - Musimy mieć świadomość tego, że toczy się wojna. Nie biorą w niej wprawdzie udziału dywizje pancerne, ale agresor stosuje bardzo skuteczne środki, bo może przeniknąć na atakowany teren - wyjaśniał.

Czytaj dalej
epa05225466.jpg
Państwo Islamskie grozi kolejnymi zamachami

Z kolei były oficer jednostki GROM, podpułkownik rezerwy Andrzej Kruczyński, zauważył, że przed tego rodzaju działaniami wroga bardzo trudno jest się bronić. - Mamy mnóstwo inwestycji w bezpieczeństwo, policja i służby się jednak nie sprawdziły. Pamiętajmy o jednym - to zamachowiec wybiera porę, miejsce i sposób ataku, a przygotowania trwają miesiącami.

Ryszard Czarnecki podkreślił natomiast, że zagrożenie terroryzmem pojawiło się w Europie wraz z coraz większym napływem ludności z krajów arabskich. - Populacja muzułmańska jest coraz większa, w 2030 roku muzułmanie będą stanowić ponad połowę mieszkańców stolicy Unii Europejskiej. Jeżeli nawet 95 proc. tych ludzi ciężko pracuje, zarabiając na chleb, to w tej społeczności zawsze znajdą się jacyś ludzie, którzy uwierzą w dżihad - mówił wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego.

Czy zamachy ostatecznie zdestabilizują Europę? Z jakiego powodu kontynent boryka się z kryzysem przywództwa? Czy Polska jest bezpieczna? Jaką rolę w walce z terrorystami odgrywa Rosja? Jak zapobiegać terroryzmowi i dlaczego belgijskie służby zawiodły? O tym dyskutowali goście Jedynki.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Prowadzi: Marek Mądrzejewski, Jarosław Kociszewski

Goście: Beata Płomecka (korespondentka Polskiego Radia z Brukseli), Ryszard Czarnecki (wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, PiS), podpułkownik rezerwy Andrzej Kruczyński (były oficer jednostki GROM), dr hab. Romuald Szeremietiew (były wiceminister obrony narodowej)

Data emisji: 22.03.2016

Godzina emisji: 17.10

mg/mk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zamachy w Brukseli. Zwolennicy Państwa Islamskiego: muzułmanie mają teraz państwo, które ich broni

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2016 13:54
Zwolennicy Państwa Islamskiego (IS) wyrażali we wtorek radość w mediach społecznościowych z ataków terrorystycznych w Brukseli - podała agencja Reutera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zamachy w Brukseli. Ryszard Czarnecki: miasto jest sparaliżowane

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2016 16:26
- Paraliż miasta jest w jakimś sensie sukcesem terrorystów, bo oni pokazują, że mogą grać na nosie Europie, nie tylko Królestwu Belgii - stwierdził wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Państwo Islamskie przyznało się do zamachu w Brukseli

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2016 18:05
"Czarne dni są odwetem za agresję wymierzoną w organizację" - tak zwane Państwo Islamskie wydało oświadczenie, w którym wzięło na siebie odpowiedzialność na ataki w Brukseli.
rozwiń zwiń