X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kim był Jezus, kim jest dla nas dzisiaj?

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2016 18:37
Tego dnia, niemal 2 tys. lat temu, w 33 roku ery liczonej od jego narodzin, wypowiedział swoje słowa "Dokonało się" i skonał na krzyżu.
Audio
  • Kim był Jezus, kim jest dla nas dzisiaj? (Debata Jedynki)
Paweł Lisicki i ksiądz Paweł Rytel-Andrianik w studiu Jedynki
Paweł Lisicki i ksiądz Paweł Rytel-Andrianik w studiu Jedynki Foto: J. Konceki/Polskie Radio

Śmierć Jezusa Chrystusa była budująca i wzniosła. Nawet setnik dowodzący rzymską strażą oddał mu chwałę i powiedział: "Istotnie, człowiek ten był sprawiedliwy". Po śmierci ukrzyżowanego zasłona w jerozolimskiej świątyni rozdarła się, ziemię okryły ciemności, a serca wielu ludzi, którzy czuli się jej współwinnymi napełnił lęk. Dopiero w niedzielny ranek przełamał go blask zmartwychwstania.

Jezus był i jest postacią intrygującą. Chrześcijanie nie mają wątpliwości, że był zbawicielem i synem bożym. Nawet wśród pozbawionych łaski wiary uważany jest za człowieka dobrego, lepszego niż reszta świata, ale niezrozumiałego. Jedni i drudzy pytają, jak to możliwe, że jednocześnie był człowiekiem i bogiem? Dlaczego musiał zostać ukrzyżowany, czemu Bóg był dla niego tak okrutny?

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Prowadzi: Marek Mądrzejewski

Goście: ksiądz Paweł Rytel-Andrianik (dr nauk biblijnych i archeologii, rzecznik prasowy Episkopatu Polski), Paweł Lisicki (dziennikarz i publicysta, red. naczelny tygodnika "Do Rzeczy", autor książki "Kto zabił Jezusa?")

Data emisji: 25.03.2016

Godzina emisji: 17.16

tj/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Każdego roku na świecie z powodu wiary ginie 100 tys. chrześcijan

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2016 13:36
- Blisko 500 mln chrześcijan zmaga się dzisiaj z lękiem i obawą o swoje życie, bo doświadczają prześladowań bądź dyskryminacji ze względu na wyznawaną przez siebie wiarę - powiedział w magazynie "W samo południe" ksiądz Rafał Cyfka.
rozwiń zwiń