X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dyrektor radiowej Jedynki: ws. smoleńska zmarnowano sześć lat

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2016 23:00
- Śledztwo podążało w ślepym kierunku, o ile można mówić o śledztwie, gdy nie posiada się podstawowych dowodów. Sześć ostatnich lat traktuję jako czas w oczywisty sposób zmarnowany – mówił w Jedynce Rafał Porzeziński.
Audio
  • Joanna Lichocka, Rafał Porzeziński i Jakub Płażyński o katastrofie smoleńskiej (Smoleńsk 2010 - 2016. Droga do prawdy/Jedynka)
Uczestnicy debaty Jedynki Smoleńsk 2010 - 2016. Droga do prawdy: Joanna Lichocka, Rafał Porzeziński i Jakub Płażyński. Debatę prowadził Marek Mądrzejewski
Uczestnicy debaty Jedynki "Smoleńsk 2010 - 2016. Droga do prawdy": Joanna Lichocka, Rafał Porzeziński i Jakub Płażyński. Debatę prowadził Marek MądrzejewskiFoto: Polskie Radio

Dyrektor radiowej Jedynki był w Katyniu na trzy dni przed katastrofą z 10 kwietnia 2010 roku. – Wydawało mi się, że nadszedł czas, gdy spokojnie i z godnością możemy mówić o tragedii sprzed 70 lat, o naszych pomordowanych bohaterach, którzy nie chcieli iść na współpracę z sowieckim okupantem, że już możemy mówić o ludobójstwie i o tym, że dokonuje się to w sposób godny. Nawet premier Rosji stawiał się na tych mogiłach, by oddać szacunek – powiedział w debacie Jedynki Rafał Porzeziński. 

Debata "Smoleńsk 2010 - 2016. Droga do prawdy" cz.1

Jak tłumaczył, później stało się coś nieprawdopodobnego. – Okazało się, że prawda o Katyniu straciła na znaczeniu i pojawiło się nowe tabu, które sprawiło, że przez sześć lat nie można było mówić o Smoleńsku w mediach publicznych rzeczowo i spokojnie. Trochę analogicznie jak o sprawie katyńskiej, przy zachowaniu wszystkich różnic i czasu w jakim te wydarzenia miały miejsce. Byłem zdumiony, że z roku na rok było coraz mniej widać. Mgła zamiast opadać podnosiła się z każdym rokiem. Dopiero dziś w sposób godny obchodzimy ten dzień - tłumaczył dyrektor radiowej Jedynki.

Debata "Smoleńsk 2010 - 2016. Droga do prawdy" cz.2

W nagraniu audycji, o manipulacjach związanych z katastrofą smoleńską mówiła również posłanka PiS Joanna Lichocka. Natomiast Jakub Płażyński, syna Macieja Płażyńskiego, który zginął w katastrofie 10 kwietnia 2010 roku wspominał swojego ojca. Mówił też o jego niedokończonym dziele. Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania, w tym wystąpienia prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który zapowiedział m.in., że Krakowskim Przedmieściu w Warszawie stanie pomnik smoleński.

***

Tytuł audycji: "Smoleńsk 2010 - 2016. Droga do prawdy"

Prowadzi: Marek Mądrzejewski

Goście: Joanna Lichocka (posłanka PiS), Rafał Porzeziński (dyrektor-redaktor naczelny radiowej Jedynki), Jakub Płażyński (syn Macieja Płażyńskiego)

Data emisji: 10.04.2016

Godzina emisji: 17.35

tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jan Żaryn: każdy z nas ma swoje przeżycie związane z 10 kwietnia

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2016 11:17
- Poprzedniego wieczoru byliśmy z żoną na kolacji u Magdy i Tomka Mertów. Rozmawialiśmy o wydarzeniach związanych z 70. rocznicą zbrodni katyńskiej - wspominał w Jedynce historyk i senator PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debata smoleńska. Czy kiedykolwiek poznamy prawdę?

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2016 13:50
- Klucze i najważniejsze elementy układanki znajdują się w Rosji. Rosja musiałby się zmienić. Musiałoby się stać coś takiego, jak na początku lat 90. za Jelcyna, gdy przekazał dokumenty katyńskie. Na razie takiej zmiany nie widać - mówił w Jedynce Łukasz Warzecha.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pomysł Lecha Kaczyńskiego na Polskę nie zginął"

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2016 18:59
- Jego dzieło trzeba podjąć. Tych, którzy zginęli, trzeba spróbować zastąpić - mówił w debacie Jedynki poświęconej katastrofie smoleńskiej Jacek Sasin, były zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy tragedia smoleńska utrudnia polsko-rosyjskie relacje?

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2016 20:52
Stosunki polsko-rosyjskie nigdy nie należały do najłatwiejszych. Cieniem kładła się na nich przeszłość. Jak wyglądają nasze stosunki z Rosją po katastrofie smoleńskiej? Czy jest szansa, że kiedyś będą lepsze niż teraz?
rozwiń zwiń