X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak długo jeszcze będziemy dochodzić pełnej prawdy o Katyniu?

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2016 18:35
W sprawie zbrodni katyńskiej dużo wiemy, posiadamy wiele dokumentów. Natomiast to, co jest głównym problemem, to ustalenie odpowiedzialności - wskazał w Jedynce Robert Kostro z Muzeum Historii Polski.
Audio
  • Jak długo będziemy dochodzić prawdy o Katyniu? (Debata Jedynki)
Robert Kostro i Witold Wasilewski
Robert Kostro i Witold Wasilewski Foto: Wojciech Kusiński/PR

Wiosną 1940 roku NKWD zamordowała blisko 22 tys. obywateli Rzeczypospolitej. Zbrodnia katyńska wyszła na jaw 13 kwietnia 1943 roku. 

Serwis specjalny:
katyń 1200.jpg
KATYŃ

- Wiemy kto wydał decyzję, to było Biuro Polityczne Wszechzwiązkowej Komunistycznej Partii Bolszewików - powiedział w  "Debacie Jedynki" Witold Wasilewski z Instytutu Pamięci Narodowej. - Nie ma żadnych wątpliwości, kto dokonał tej zbrodni - podkreślił.

Postanowiono zgładzić jeńców, ponieważ nie ulegli oni prowadzonej wobec nich propagandzie i pozostali patriotami, gotowymi walczyć z sowieckim okupantem o wolną Polskę. - Chodziło o likwidację państwa polskiego, a w związku z tym likwidację elit - wskazał Robert Kostro z Muzeum Historii Polski.

O trudnym dochodzeniu do prawdy o zbrodni katyńskiej przed sądami opowiedział w "Debacie Jedynki" pełnomocnik rodzin katyńskich mecenas Roman Nowosielski.

W audycji można także wysłuchać rozmowy z Witomiłą Wołk-Jezierską, której ojciec został zamordowany w Katyniu oraz materiału przygotowanego przez Macieja Jastrzębskiego, korespondenta Polskiego Radia z Moskwy.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Prowadzi: Marek Mądrzejewski

Goście: Robert Kostro (Muzeum Historii Polski), Roman Nowosielski (pełnomocnik rodzin katyńskich), Witold Wasilewski (Instytut Pamięci Narodowej)

Data emisji: 13.04.2016

Godzina emisji: 17.15

kk/tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Anna Maria Anders: znamy tylko część prawdy o Katyniu

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2016 13:42
Dzisiaj obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. - Wciąż musimy szukać prawdy o Katyniu - mówiła w audycji "W samo południe" Anna Maria Anders, pełnomocnik rządu ds. dialogu międzynarodowego.
rozwiń zwiń