Dzieci - największe w Polsce ofiary biedy

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2016 19:23
Według danych Głównego Urzędu Statystycznego ponad 500 tys. dzieci w Polsce nie dojada, blisko 450 tys. nie ma wszystkich podręczników, a blisko 600 tys. nie chodzi do dentysty z powodu biedy.
Audio
  • Dzieci - największe w Polsce ofiary biedy (Debata Jedynki)
- Polska bieda ma oblicze dziecka - mówi wiceminister Bartosz Marczuk
- Polska bieda ma oblicze dziecka - mówi wiceminister Bartosz MarczukFoto: Glow Images/East News

Przy okazji zaprezentowanego w czwartek (14.04) raportu UNICEF "Równe szanse dla dzieci" uczestnicy "Debaty Jedynki" rozmawiają o tym, w jakich warunkach żyją w Polsce dzieci w miastach, a w jakich na wsi, jak duży w przypadku najmłodszych jest problem biedy i co robić, by temu zapobiec.

Uczestnicy "Debaty dnia" poświęconej biedzie wśród dzieci/fot. Jacek Konecki (PR) Uczestnicy "Debaty dnia" poświęconej biedzie wśród dzieci/fot. Jacek Konecki (PR)

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Prowadzi: Zuzanna Dąbrowska

Goście: Ewa Falkowska (UNICEF Polska), Anna Bielecka (Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce), Bartosz Marczuk (wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej)

Data emisji: 15.04.2016

Godzina emisji: 17.23

pg/jp

Czytaj także

Tydzień od rozpoczęcia "Programu 500+". Złożono ponad milion wniosków

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2016 09:39
1 kwietnia ruszył program "Rodzina 500+", w ramach którego wypłacane jest świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł miesięcznie na każde drugie i kolejne dziecko, a w mniej zamożnych rodzinach również na pierwsze.
rozwiń zwiń