X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marsze to dowód słabości demokracji, czy wręcz przeciwnie?

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2016 18:40
Czeka nas sobota pod znakiem demonstracji. Na ulicę wyjdą sympatycy Komitetu Obrony Demokracji i opozycji. Ulicami stolicy przejdą także zwolennicy suwerennej Polski oraz środowiska katolickie.
Audio
Prof. Henryk Domański, prof. Radosław Markowski, prof. Kazimierz Kik
Prof. Henryk Domański, prof. Radosław Markowski, prof. Kazimierz KikFoto: Jacek Konecki/PR

Wydarzenie pod hasłem "Jesteśmy i będziemy w Europie" organizują KOD, PO, Nowoczesna, PSL, Stowarzyszenie Inicjatywa Polska oraz Związek Nauczycielstwa Polskiego. Marsz ma rozpocząć się o godz. 13. przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego.

Manifestacja pod hasłem "Odwagi Polsko" - organizowana przez Ruch Narodowy, Krucjatę Różańcową za Ojczyznę oraz Ruch Kontroli Wyborów, Ruch Kontroli Władzy - rozpocznie się przed południem mszą w praskiej katedrze św. Floriana.

Czy takie marsze to dowód słabości demokracji, czy wręcz przeciwnie? - Odpowiedź na to pytanie zależy od tego, jaki model demokracji preferujemy - podkreślił prof. Henryk Domański. Wyjaśnił jakie są modele demokracji oraz na czym polegają różnice między nimi.

Prof. Radosław Markowski wskazał, że długo wierzono, że obywatel jest propubliczny. Większość obywateli jednak - jak zaznaczył - nie interesuje się sprawami publicznymi a wychodzi na ulicę jedynie wówczas, gdy dzieje się - w ich mniemaniu - coś złego.

- Z politologicznego punktu widzenia na pewno aktywność obywateli jest rzeczą wskazaną i pozytywną, ale ja mam problem ze zdefiniowaniem sobotnich manifestacji - przyznał prof. Kazimierz Kik i wytłumaczył dlaczego.

Wysłuchaj całej dyskusji.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Prowadzi: Marek Mądrzejewski

Goście: prof. Henryk Domański (socjolog, Instytut Filozofii i Socjologii PAN), prof. Kazimierz Kik (politolog, Uniwersytet im. Jana Kochanowskiego w Kielcach), prof. Radosław Markowski (politolog, Uniwersytet SWPS)

Data emisji: 06.05.2016

Godzina emisji: 17.26

kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pożytki i zagrożenia związane z ustawą antyterrorystyczną

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2016 18:15
Rząd zajmie się projektem ustawy antyterrorystycznej. Nowe przepisy mają poprawić współdziałanie służb oraz ich skuteczność w zapobieganiu i zwalczaniu zagrożeń.
rozwiń zwiń