X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Audyty, ratingi, oceny - informacja czy publicystyka?

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2016 20:25
PiS chwali, opozycja gani. Dziś Rada Ministrów i Platforma Obywatelska przedstawiły swoje podsumowania półrocznych dokonań ekipy Beaty Szydło. Z kolei w ubiegłą środę partia rządząca zaprezentowała audyt rządów PO-PSL. Wiele emocji wzbudziła też ocena agencji Moody's.
Audio
  • Janusz Szewczak, Janusz Cichoń i Jerzy Kozłowski o audytach, ratingach i ocenach (Debata Jedynki)
Od lewej:  Janusz Cichoń (PO), Jerzy Kozłowski (Kukiz15) i Janusz Szewczak (PiS)
Od lewej: Janusz Cichoń (PO), Jerzy Kozłowski (Kukiz'15) i Janusz Szewczak (PiS)Foto: Jacek Konecki

Czy wszystkie te diagnozy są obiektywne i sprawiedliwe?

- Oceny w dużej zależą od temperamentu, ja należę do radykałów, którzy oceniają te osiem lat surowiej niż niektórzy przedstawiciele PiS. Są dziedziny, w których są gigantyczne problemy i wydaje mi się, że słowo "ruina" jest uprawnione. Główne dwa wątki to skala zadłużenia i uszczuplenia dochodów podatkowych - mówił Janusz Szewczak z PiS. Podał też dokładne wyliczenia dotyczące zadłużenia Polski.

Janusz Cichoń z PO podkreślił natomiast, że wartość długu powinno się podawać jako procent PKB i dodał, że Polska ma bardzo wyraźny wzrost gospodarczy.

- Skumulowany wzrost gospodarczy w latach 2008-2015 to 22,4 proc. przy średniej europejskiej 0,6 proc. Nasz dług w relacji do PKB jest jednym z najniższych w Europie, bo wynosi ok. 50 proc. przy średniej europejskiej na poziomie 80 proc. - tłumaczył.

Z kolei Jerzy Kozłowski z ugrupowania Kukiz'15 odniósł się do środowego wystąpienia ministra skarbu. - Padły tam konkretne zarzuty pokazujące, że państwo zostało zawłaszczone przez grupę urzędniczą, która lekką ręką rozdawała pieniądze - mówił i wyjaśnił, czego posłowie Kukiz'15 oczekują teraz od PiS. Dodał także, że w Polsce mamy do czynienia z niewolnictwem finansowym, do którego dopuścili politycy.

Czy po audycie będą kolejne doniesienia do prokuratury? Jak skończy się sprawa inwigilacji dziennikarzy, do której miało dochodzić za rządów PO-PSL? O tym również rozmawiali goście Jedynki.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Prowadzi: Marek Mądrzejewski

Goście: Janusz Szewczak (PiS), Janusz Cichoń (PO) i Jerzy Kozłowski (Kukiz'15)

Data emisji: 17.05.2016

Godzina emisji: 17.24

mg/mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Publicyści o audycie rządów PO-PSL przedstawionym przez rząd

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2016 13:00
O raporcie zaprezentowanym przez premier Beatę Szydło i jej rząd rozmawiali publicyści - Cezary Gmyz ("Do rzeczy") i Roman Imielski ("Gazeta Wyborcza").
rozwiń zwiń

Czytaj także

Platforma dąży do eskalacji konfliktu?

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2016 13:10
O reakcji PO na audyt rządów poprzedniej ekipy zaprezentowany wczoraj w Sejmie rozmawiali publicyści - Kamila Baranowska ("Do Rzeczy") i Michał Kolanko (300polityka.pl).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rząd podsumował pół roku działania. Komentarz opozycji

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2016 16:14
We wtorek mija sześć miesięcy prac rządu Beaty Szydło. Premier w towarzystwie ministrów na specjalnym posiedzeniu poinformowała o swoich półrocznych dokonaniach. Odnieśli się do nich politycy opozycji.
rozwiń zwiń