Komisja Europejska czeka na kompromis w sprawie Trybunału Konstytucyjnego

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2016 18:39
Komisja Europejska dała Polsce do poniedziałku czas na podjęcie działań zmierzających do usunięcia zastrzeżeń w sprawie Trybunału Konstytucyjnego. Czy to pomoże w osiągnięciu porozumienia, czy wręcz przeciwienie - zaogni i tak gorący spór?
Audio
  • Komisja Europejska czeka na kompromis ws. TK (Debata Jedynki)
Tomasz Jaskóła (Kukiz15), Arkadiusz Marchewka (PO), Wojciech Skurkiewicz (PiS)
Tomasz Jaskóła (Kukiz'15), Arkadiusz Marchewka (PO), Wojciech Skurkiewicz (PiS)Foto: Wojciech Kusiński/PR

- To jest sytuacja przedziwna. Wydaje się, że Bruksela powinna wiedzieć, że w czasie czterech dni, włączając w to weekend, trudno jest cokolwiek wypracować - ocenił Wojciech Skurkiewicz z Prawa i Sprawiedliwości.

Przypomniał, że dopiero co odbyło się spotkanie u marszałka Sejmu, na którym z partii opozycyjnych pojawiło się tylko PSL. Wskazał, że jego ugrupowanie jest otwarte na dyskusję.

Arkadiusz Marchewka z Platformy Obywatelskiej stwierdził, że KE wcale nie dała Polsce trzech czy czterech dni. - Wiceprzewodniczący KE pojawił się w Polsce w styczniu, później była opinia Komisji Weneckiej - wyliczył.

- W poniedziałek, mam nadzieję, że PiS przedstawi realne drogi wyjścia z tego impasu i we wtorek, wszystkimi środowiskami politycznymi, będziemy mogli się spotkać i dyskutować co dalej - stwierdził.

Tomasz Jaskóła z Kukiz'15 zwrócił uwagę, że jego ugrupowanie już w grudniu ubiegłego roku przedłożyło projekt, w którym przedstawiło rozwiązanie sytuacji.

- Wszystkim partiom zależy na tym, aby ten kryzys trwał, po to, aby grillować ten temat, a są przecież ważniejsze problemy - zaznaczył.

Wysłuchaj całej dyskusji.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Prowadzi: Marek Mądrzejewski

Goście: Tomasz Jaskóła (Kukiz'15), Arkadiusz Marchewka (PO), Wojciech Skurkiewicz (PiS)

Data emisji: 19.05.2016

Godzina emisji: 17.27

kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rzecznik rządu: nieustannie jesteśmy w dialogu z Komisją Europejską

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2016 12:24
Zależy nam na tym, żeby doprowadzić do rozwiązań legislacyjnych, które będą satysfakcjonujące dla opozycji i dla KE - oświadczył rzecznik rządu Rafał Bochenek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

KE o Polsce: zachęcające informacje o negocjacjach w sprawie kryzysu wokół TK

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2016 14:50
Komisja Europejska nazwała zachęcającymi informacje o polskich negocjacjach politycznych dotyczących rozwiązania kryzysu konstytucyjnego. Komisja wyraziła nadzieję, że dzięki tym rozmowom polscy politycy rozwiążą problemy i doprowadzą do zakończenia zawirowania wokół Trybunału Konstytucyjnego.
rozwiń zwiń