X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy Polacy chcą się angażować w działalność obywatelską?

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2016 20:00
- Potencjał społecznikowski mamy. Uważamy, że możemy mieć wpływ na sprawy lokalne. Zauważalna jest otwartość na lokalne potrzeby, ale brakuje zaangażowania, przekucia tego na aktywność – uważa Piotr Zbieranek z Kongresu Obywatelskiego.
Audio
  • Polska droga do społeczeństwa obywatelskiego (Temat dnia/Jedynka)
  • Jak rozwijać potencjał wspólnot lokalnych? (Debata Jedynki)
Sylwia Chojnacka-Tuzimek i Andrzej Pietrucha, Piotr Zbieranek uczestniczył w Debacie Jedynki ze studia Polskiego Radia w Gdańsku
Sylwia Chojnacka-Tuzimek i Andrzej Pietrucha, Piotr Zbieranek uczestniczył w "Debacie Jedynki" ze studia Polskiego Radia w GdańskuFoto: Jacek Konecki/Polskie Radio

Jak wyjaśnia, debaty organizowane przez Kongres Obywatelski mają na celu to zmienić. - Poruszają one różne sprawy, ale mają pomagać w zrobieniu tego pierwszego kroku – mówi gość "Debaty Jedynki". Jak dodaje może to być zarówno zaangażowanie się w posprzątanie podwórka, jak i działalność w projektach, które mogą być finansowane z budżetów obywatelskich.

Czytaj i słuchaj także >>
wolontariat 1200.jpg
Zmiany w prawie dotyczącym stowarzyszeń i fundacji

Andrzej Pietrucha zwrócił uwagę, że większość Polaków deklaruje, że warto angażować się w działalność społeczną i blisko 2/3 naszych rodaków wspiera finansowo organizacje. - Problemem jest fakt, że często jest to pomoc "akcyjna", jednorazowa – przyznaje. Dla organizacji wielkie znaczenie ma stałe wsparcie, dzięki któremu mogą zaplanować swój budżet.

Sylwia Chojnacka-Tuzimek, bibliotekarka z Białobrzegów, podkreśla, że w ludziach jest ogromna potrzeba działania. - Widać to w każdej grupie społecznej. Problem jest w tym, aby wydobyć potencjał z tych ludzi. Pomysły były i są – przekonuje, dodając, że problemem jest brak miejsca, gdzie np. młodzież mogłaby się spotykać i organizować działalność.

Na co organizacje mogą wydać pieniądze? Na czym projekt "Rozwijamy skrzydła Polski lokalnej" skupia się w tym roku? Jakie są największe bolączki społeczeństwa obywatelskiego w Polsce? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Prowadzi: Zuzanna Dąbrowska

Goście: Sylwia Chojnacka-Tuzimek (bibliotekarka z Białobrzegów), Andrzej Pietrucha (ekspert i współpracownik Fundacji Akademia Organizacji Obywatelskich), Piotr Zbieranek (Instytut Badan nad Gospodarką Rynkową, Kongres Obywatelski)

Data emisji: 20.05.2016

Godzina emisji: 17.26

gs/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Zmniejszyć bariery krępujące organizacje pozarządowe"

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2016 17:08
- Naszym celem jest poszerzanie enklaw obywatelskości w miejscach, gdzie społeczeństwo obywatelskie wyraża się najciekawszymi pomysłami - mówił Wojciech Kaczmarczyk, pełnomocnik rządu ds. społeczeństwa obywatelskiego i równego traktowania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marsze to dowód słabości demokracji, czy wręcz przeciwnie?

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2016 18:40
Czeka nas sobota pod znakiem demonstracji. Na ulicę wyjdą sympatycy Komitetu Obrony Demokracji i opozycji. Ulicami stolicy przejdą także zwolennicy suwerennej Polski oraz środowiska katolickie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Audyty, ratingi, oceny - informacja czy publicystyka?

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2016 20:25
PiS chwali, opozycja gani. Dziś Rada Ministrów i Platforma Obywatelska przedstawiły swoje podsumowania półrocznych dokonań ekipy Beaty Szydło. Z kolei w ubiegłą środę partia rządząca zaprezentowała audyt rządów PO-PSL. Wiele emocji wzbudziła też ocena agencji Moody's.
rozwiń zwiń