Zrównoważony rozwój. Utopia, czy realny cel?

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2016 18:51
W dniach od 30 maja do 5 czerwca 2016 roku Polska kolejny raz włącza się do ogólnoeuropejskiej inicjatywy Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju.
Audio
  • Zrównoważony rozwój. Utopia, czy realny cel? (Debata Jedynki)
Ewa Jakubowska-Lorenz z Instytutu Globalnej Odpowiedzialności i Stanisław Biega z Centrum Zrównoważonego Transportu.  Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju skierowany jest jest do obywateli i podmiotów zarówno z sektora państwowego, jak i prywatnego
Ewa Jakubowska-Lorenz z Instytutu Globalnej Odpowiedzialności i Stanisław Biega z Centrum Zrównoważonego Transportu. Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju skierowany jest jest do obywateli i podmiotów zarówno z sektora państwowego, jak i prywatnegoFoto: J. Konecki/Polskie Radio

Jej tegoroczna edycja powiązana jest z Celami Zrównoważonego Rozwoju przyjętymi na Szczycie Organizacji Narodów Zjednoczonych 25 września 2015 r., które koncentrują się na poprawie jakości życia wszystkich ludzi.

Do udziału akcji i zgłaszania inicjatyw zachęcał w tym roku m.in. minister środowiska Jan Szyszko. Jednak samo pojęcie zrównoważonego rozwoju jest bardziej pojemne i nie dotyczy jedynie ochrony środowiska i ekologii.

Czym zatem jest zrównoważony rozwój? Czy cele, które przyjęła ONZ na szczycie są utopią? Czy uda się zwalczyć biedę i głód, zapewnić dostęp do czystej wody, edukację na odpowiednim poziomie i opiekę zdrowotną dla każdego?

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Prowadzi: Zuzanna Dąbrowska

Goście: Ewa Jakubowska-Lorenz (Instytut Globalnej Odpowiedzialności), Stanisław Biega (Centrum Zrównoważonego Transportu)

Dat emisji: 30.05.2016

Godzina emisji: 17.24 

tj/kd


Czytaj także

SOS Wioski Dziecięce: szansa na szczęśliwe dzieciństwo

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2016 18:40
- W Polsce są 4 wioski dziecięce, najstarsza z nich powstała w 1994 roku w Biłgoraju. Wioski, to osiedla domów jednorodzinnych, w których pod opieka rodziców SOS mieszkają dzieci i młode osoby pozbawione opieki swoich rodziców biologicznych – mówi Tomasz Saj, doradca ds. rodziny.
rozwiń zwiń