Czy Polska to kraj dla wielodzietnych rodzin?

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2016 19:17
"Chrzest. Rodzina. Polskę zaczyna. Gniezno 2016" - pod takim hasłem rozpoczął się w piątek (17.06) ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin.
Audio
  • Wiceminister Bartosz Marczuk, Paweł Woliński z Fundacji Mamy i Taty oraz Rafał Antczak ze Związku Dużych Rodzin "3 Plus" o sytuacji rodzin wielodzietnych w Polsce (Debata Jedynki)
W debacie na temat rodzin wielodzietnych wzięli udział: (od lewej) Bartosz Marczuk, Paweł Woliński i Rafał Antczak
W debacie na temat rodzin wielodzietnych wzięli udział: (od lewej) Bartosz Marczuk, Paweł Woliński i Rafał AntczakFoto: Wojciech Kusiński/PR

Przyjazd do Gniezna zapowiedziało ponad tysiąc osób, a patronat nad zjazdem objął prezydent Andrzej Duda. 

W Polsce w rodzinach wielodzietnych żyje ponad 3,5 mln osób. Ponad 1,2 mln z nich to rodzice, a reszta - dzieci. Aż 25 procent wszystkich polskich dzieci wychowuje się więc w rodzinach, gdzie na świat przyszła co najmniej trójka potomstwa.

Jak żyje się w Polsce rodzinom wielodzietnym, dyskutowali w audycji: Bartosz Marczuk - wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej, Paweł Woliński z Fundacji Mamy i Taty oraz Rafał Antczak - ekspert Związku Dużych Rodzin "3 Plus".

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Prowadzi: Zuzanna Dąbrowska

Goście: Bartosz Marczuk - wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej, Paweł Woliński z Fundacji Mamy i Taty oraz Rafał Antczak - ekpert Związku Dużych Rodzin "3 Plus"

Dat emisji: 17.06.2016

Godzina emisji: 17.24 

pg/mc


Czytaj także

Superniania nie zastąpi rodzica

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2016 12:40
Badania prowadzone przez Fundację Mamy i Taty pokazują, że kilkadziesiąt procent rodziców abdykuje z roli wychowawcy swoich dzieci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rodzino, trzymaj formę – wspólne hasło dla dwóch inicjatyw

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2016 14:12
Zakończony właśnie konkurs "Trzymaj formę" oraz startująca kampania "Rodzinnie" to dwie inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju dziecka.
rozwiń zwiń