Czy Polska powinna wesprzeć sojuszników w walce z ISIS?

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2016 21:07
Prezydent Andrzej Duda podpisał postanowienie o wysłaniu dwóch kontyngentów wojskowych do wsparcia Globalnej Koalicji walczącej przeciwko tzw. Państwu Islamskiemu.
Audio
  • Czy Polska powinna wesprzeć sojuszników w walce z ISIS? (Debata Jedynki)
Uczestnicy Debaty Jedynki, od lewej: Michał Szczerba, Agnieszka Ścigaj i Wojciech Skurkiewicz
Uczestnicy Debaty Jedynki, od lewej: Michał Szczerba, Agnieszka Ścigaj i Wojciech Skurkiewicz Foto: W.Kusiński/Polskie Radio

Polski Kontyngent Wojskowy w Kuwejcie (z elementami wsparcia w innych państwach regionu) będzie liczyć do 150 żołnierzy i pracowników wojska i składać się głównie z komponentu powietrznego z czterema wielozadaniowymi myśliwcami F-16. Jego zadaniem będzie rozpoznanie lotnicze na potrzeby wsparcia operacji Inherent Resolve.

Liczebność PKW w Iraku określono na maksymalnie 60 żołnierzy i pracowników wojska - do głównych zadań sił wydzielonych z Wojsk Specjalnych należeć będzie doradztwo i szkolenie sztabów oraz pododdziałów specjalnych sił zbrojnych Iraku.

Kto i dlaczego jest tej misji przeciwny? Dlaczego wypełnianie sojuszniczych zobowiązań jest nie tylko szlachetne, ale i opłacalene? Z jakim ryzykiem się wiąże? 

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Prowadzi: Marek Mądrzejewski

Goście: Wojciech Skurkiewicz (poseł PiS), Michał Szczerba (poseł PO), Agnieszka Ścigaj (posłanka Kukiz'15)

Data emisji: 21.06.2016

Godzina emisji: 17.25

tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polska weźmie udział w działaniach przeciwko Państwu Islamskiemu

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2016 13:59
Politycy, goście audycji "Tydzień kontra tydzień", dyskutowali o decyzji prezydenta Andrzeja Dudy, który, jak poinformowało w sobotę BBN, podpisał postanowienie o wysłaniu dwóch kontyngentów wojskowych do wsparcia koalicji walczącej przeciwko tzw. Państwu Islamskiemu.
rozwiń zwiń