Co dalej z integracją europejską?

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2016 18:53
Brexit, zamach w Nicei, zamachy w Niemczech, konsekwencje nieudanego przewrotu w Turcji, towarzyszące im niepewność i strach – to nie są najszczęśliwsze dni dla Unii Europejskiej.
Audio
  • Co dalej z integracją europejską? (Debata Jedynki)
Tematem Debaty Jedynki była przyszłość integracji europejskiej
Tematem "Debaty Jedynki" była przyszłość integracji europejskiejFoto: jacek Konecki/Polskie Radio

- Cel istnienia Wspólnoty, a wręcz sama możliwość jej przetrwania zostały już w bezprecedensowy sposób zakwestionowane. Obszar Uni Europejskiej i jego najbliższe sąsiedztwo stały się w ostatnich latach znacznie mniej bezpieczne. Zarówno kryzys w samej Unii, jak i te poza jej granicami mają bezpośrednie przełożenie na życie wszystkich obywateli UE – brzmi diagnoza wygłoszona przez Federicę Mogherini. Szefowa unijnej dyplomacji niedawno przedstawiła przywódcom krajów członkowskich, Komisji Europejskiej i Radzie Europejskiej pierwszą od ponad dekady globalną strategię europejskiej polityki zagranicznej i bezpieczeństwa.

Czy UE doskwiera kryzys, już nie ten ekonomiczny, a instytucjonalny? A jeśli tak, jakie są jego źródła i recepty na poprawę sytuacji? Na te i inne pytania odpowiadali goście "Debaty Jedynki": Małgorzata Gosiewska (PiS), Marek Siwiec (SLD) Paweł Zalewski (PO) i Józef Brynkus (Kukiz’15).

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Prowadzi: Marek Mądrzejewski

Goście: Małgorzata Gosiewska (PiS, wiceszefowa sejmowej komisji spraw zagranicznych), Marek Siwiec (były poseł i eurodeputowany SLD), Paweł Zalewski (były poseł i eurodeputowany PO), Józef Brynkus (poseł Kukiz’15)

Data emisji: 25.07.2016

Godzina emisji: 17.23

pg/mc


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Austria sądzi, że porozumienie UE z Turcją w sprawie uchodźców jest zagrożone

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2016 06:39
Wicekanclerz Austrii Reinhold Mitterlehner, uważa, że porozumienie między UE a Turcją w sprawie uchodźców jest zagrożone wobec wzmagającej się fali represji w tym euroazjatyckim kraju po próbie zamachu stanu z 15 lipca i wprowadzeniu stanu wyjątkowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sondaż po Brexicie: ilu Polaków wróci do kraju?

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2016 10:03
Po decyzji Brytyjczyków o opuszczeniu Unii Europejskiej jedynie 5,5 procent ankietowanych Polaków w Wielkiej Brytanii deklaruje powrót do kraju. Większość badanych - 62, 5 procent - twierdzi, że będzie próbowało pozostać na Wyspach, z czego aż 40,5 proc. zapewnia, że za wszelką cenę.
rozwiń zwiń