X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Powszechny dostęp do świadczeń zdrowotnych jest realny?

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2016 19:15
Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł przedstawił założenia reformy w służbie zdrowia. Od 2018 roku opiekę zdrowotną będzie zapewniać finansowana z budżetu państwa Narodowa Służba Zdrowia, a system obejmie wszystkich obywateli.
Audio
  • Szymon Chrostowski, prof. Tadeusz Pieńkowski , Marek Balicki o zaprezentowanych przez K.Radziwiłła założeniach reformy ochrony zdrowia (Debata Jedynki)
Szymon Chrostowski, Marek Balicki i prof. Tadeusz Pieńkowski podczas debaty o reformie służby zdrowia.
Szymon Chrostowski, Marek Balicki i prof. Tadeusz Pieńkowski podczas debaty o reformie służby zdrowia.Foto: Wojciech Kusiński/PR

Marek Balicki przypomniał, że w art.68 Konstytucji RP jest napisane, iż każdy obywatel ma prawo do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych na równych zasadach, a dziś te prawo nie działa w stosunku do setek tysięcy obywateli, którzy utrzymują się wyłącznie z umów o dzieło, albo tych, którzy są wykluczeni społecznie. - Przedstawione założenia reformy systemu zdrowia zasługują na poparcie, choć brak tam konkretnych celów jakie reforma ma osiągnąć - ocenił Balicki.

- Zmiany są konieczne, ale istnieje poczucie niepewności ze strony chorych, czy pomoc otrzymają na czas i czy zgodnie ze stanem obecnej wiedzy - stwierdził  prof. Pieńkowski. Opowiedział się za zdecentralizowaniem zarządzania i położył nacisk na badania racjonalności wydatkowania środków publicznych na ochronę zdrowia.

Szymon Chrostowski zwrócił uwagę na starzejące się polskie społeczeństwo, co oznacza konieczność zwiększania nakładów, może nawet w większym jeszcze stopniu, niż resort zdrowia planuje dziś.

Podczas debaty dyskutowano także o darmowych lekach dla emerytów, o podziale szpitali wg. profili funkcjonowania, zmianach infrastruktury specjalistycznych przychodni oraz o nieuwzględnianych dotychczas przy planowaniu nakładów na służbę zdrowia kosztów pośrednich i koszów społecznych.

***

Tytuł audycji: "Debata Jedynki"

Prowadzi: Henryk Szrubarz

Goście: Szymon Chrostowski (prezes Fundacji Wygrajmy Zdrowie i prezes Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych),  prof. Tadeusz Pieńkowski (onkolog, prezes Polskiego Towarzystwa Badań nad Rakiem Piersi) , Marek Balicki (członek Narodowej Rady Rozwoju przy prezydencie RP, były minister zdrowia)

Data emisji: 2.08.2016

Godzina emisji: 17.30

ab/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak