Strategia na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju - założenia i wyzwania

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2016 19:45
Przygotowana przez rząd Strategia na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju zakłada, że poziom PKB na mieszkańca osiągnie w roku 2020 około 80 procent unijnej średniej, a do 2030 roku zbliży się do tej średniej.
Audio
  • Strategia na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju - założenia i wyzwania (Debata Jedynki)
Prof. Leokadia Oręziak i Jeremi Mordasewicz, którzy brali udział w debacie na temat Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.
Prof. Leokadia Oręziak i Jeremi Mordasewicz, którzy brali udział w debacie na temat Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.Foto: jacek Konecki/Polskie Radio

Głównym celem rządowej strategii jest tworzenie warunków dla wzrostu dochodów mieszkańców Polski przy jednoczesnym wzroście spójności w wymiarze społecznym, ekonomicznym i terytorialnym. Na realizację tych zamierzeń ma być wydane do 2020 roku ponad 1,5 biliona złotych.

Jakie są szanse na to, że za kilkanaście lat Polacy będą zamożni tak jak większość pozostałych Europejczyków, a nasza gospodarka będzie rozwijała się szybciej niż gospodarki starych krajów Unii Europejskiej? Jakie są najważniejsze założenia i wyzwania Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju? Na te i inne pytania odpowadali w "Debacie Jedynki" prof. Leokadia Oręziak ze Szkoły Głównej Handlowej, Jeremi Mordasewicz z Konfederacji Lewiatan i Marek Jakubiak, przedsiębiorca i poseł Kukiz’15.

***

Tytuł audycji: "Debata Jedynki"

Prowadzi: Robert Lidke

Goście: prof. Leokadia Oręziak (kierownik Katedry Finansów Międzynarodowych w SGH), Jeremi Mordasewicz (Konfederacja Lewiatan), Marek Jakubiak (przedsiębiorca, Kukiz’15)

Data emisji: 5.08.2016

Godzina emisji: 17.24

pg/fbi

Czytaj także

Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju: Polska w szybkim tempie ma doganiać średnią unijną

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2016 18:17
Trwają konsultacje Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Jej głównym celem jest stworzenie takich warunków, w których dochody Polaków będą rosły, ale i znikały nierówności społeczne. Nie osiągniemy tego jednak bez utrzymania szybkiego wzrostu gospodarczego, zaznacza na antenie radiowej Jedynki Piotr Bujak, główny ekonomista PKO BP.
rozwiń zwiń