Policja - niezależna od polityki i godna zaufania?

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2016 19:25
W ostatnim czasie szerokim echem odbiły się sprawy zatrzymań córki radnej PiS oraz osób, które zbezcześciły grób Bolesława Bieruta. Te wydarzenia stały się pretekstem do dyskusji o funkcjonowaniu polskiej policji.
Audio
  • Eksperci o funkcjonowaniu polskiej policji (Debata Jedynki)
Uczestnicy debaty: Tomasz Krzemiński i Mariusz Ciarka
Uczestnicy debaty: Tomasz Krzemiński i Mariusz CiarkaFoto: Jacek Konecki/PR

Mł. insp. Mariusz Ciarka i podinsp. Tomasz Krzemiński przekonywali, że w obu wymienionych wyżej przypadkach policja zachowała się prawidłowo. - Ta para została zatrzymana, a sprawa została dokładnie wyjaśniona. Sąd w piątek wydał postanowienie, w którym stwierdził, że zatrzymanie było legalne, zasadne i przeprowadzone prawidłowo.

Z kolei Witold Jerzy Pisarski ze Stowarzyszenia Stop Bezprawiu, przekonywał, że policja wielokrotnie przekracza swoje uprawnienia i nadużywa siły. - Organizacje pozarządowe są przeciwko nadmiernemu demonstrowaniu władzy policji wobec obywateli. Jeżeli nie zachodzą przesłanki bardzo ciężkiego przestępstwa, ustalenie tożsamości powinno wystarczyć - mówił.

Czy Polacy ufają policji? Czy interwencje powinny być nagrywane? W jakim celu w policji powstały fundusze ochrony prawnej? O tym również dyskutowali nasi goście.

***

Tytuł audycji: "Debata Jedynki"

Prowadzi: Marek Mądrzejewski

Goście: mł. insp. Mariusz Ciarka (rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji), podinsp. Tomasz Krzemiński (wiceprzewodniczący NSZZ Policjantów), Witold Jerzy Pisarski (Stowarzyszenie Stop Bezprawiu)

Data emisji: 8.08.2016

Godzina emisji: 17.25

mg/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ustawa o policji. Swobody obywatelskie zagrożone?

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2016 17:39
Od kiedy terroryzm wtargnął na skalę masową i na stałe w nasze życie, rozpoczął się wyścig państw, a dokładnie ich służb, z tym zagrożeniem. To wyścig, w którym zmusza się nas, by na ołtarzu bezpieczeństwa położyć swobody obywatelskie. Datą symboliczną jest tu 11 września 2001 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przekraczanie uprawnień vs. bezpieczeństwo obywateli

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2016 12:00
Kiedy policja może stosować środki przymusu bezpośredniego? Tym problemem zajęliśmy się w naszym cyklu "Głos za głos".
rozwiń zwiń