X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ciąg dalszy politycznego sporu wokół Trybunału Konstytucyjnego

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2016 18:17
Trybunał Konstytucyjny wydał orzeczenie w sprawie konstytucyjności nowej ustawy o TK, zaskarżonej przez posłów PO, Nowoczesnej, PSL i RPO.
Audio
  • Czy kompromis w sprawie Trybunału Konstytucyjnego jest możliwy? (Debata Jedynki)
Uczestnicy debaty: Jacek Sasin, Arkadiusz Myrcha, Adam Andruszkiewicz
Uczestnicy debaty: Jacek Sasin, Arkadiusz Myrcha, Adam AndruszkiewiczFoto: Jacek Konecki/PR

Trybunał Konstytucyjny w dwunastoosobowym składzie niejednogłośnie uznał za niekonstytucyjne między innym: zasadę badania wniosków w kolejności wpływu, możliwość blokowania wyroku pełnego składu przez czterech sędziów nawet przez pół roku, zobowiązanie prezesa TK, by dopuścił do orzekania trzech sędziów wybranych przez obecny Sejm, wyłączenie wyroków TK z 9 marca z obowiązku urzędowej publikacji, zapis, że prezes TK kieruje wniosek o ogłoszenie wyroku do premiera. Część sprawy TK umorzył i, jak wyjaśnił sędzia sprawozdawca Andrzej Wróbel, większość przepisów została umorzona z powodu niedostatecznej argumentacji konstytucyjnej wnioskodawców.

- Dzisiejsze orzeczenie jest kompromitacją Trybunału Konstytucyjnego - stwierdzi Jacek Sasin. - Trybunał musi procedować na podstawie obowiązującego prawa, czyli przyjętej przez Sejm RP ustawy regulującej pracę TK.

Całkowicie odrębne zdanie wyraził Arkadiusz Myrta. - Zapadł wyrok i nawet trójka sędziów, która złożyła zdania odrębne, podpisała się pod orzeczeniem. A zdania odrębne można składać tylko pod wyrokiem - stwierdził poseł.

Adam Andruszkiewcz z kolei ocenił, iż Polacy są zmęczeni tym sporem. - Nie ma woli ani po stronie PO, ani po stronie PiS do zakończenia sporu wokół Trybunału Konstytucyjnego. My proponujemy rozszerzenie składu o trzech sędziów już wybranych  i wybieranie w przyszłości sędziów przez Sejm większością 2/3 głosów.

Uczestnicy debaty dyskutowali także o tym, czy możliwy jest jeszcze kompromis w sprawie Trybunału Konstytucyjnego. Zachęcamy do posłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: "Debata Jedynki"

Prowadzi: Henryk Szrubarz

Goście: Adam Andruszkiewicz (Kukiz 15), Arkadiusz Myrcha (Platforma Obywatelska), Jacek Sasin (Prawo i Sprawiedliwość)

Data emisji: 11.08.2016

Godzina emisji: 17.25

ab/jp


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pat konstytucyjny w Polsce co najmniej do grudnia?

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2016 13:52
Marszałek Sejmu Marek Kuchciński powołał zespół ekspertów, który zajmuje się opinią Komisji Weneckiej na temat grudniowej nowelizacji ustawy o TK. Równocześnie pojawiają się głosy, że konstytucyjny pat w Polsce będzie trwał co najmniej do kolejnego grudnia, kiedy kończy się kadencja prezesa Trybunału prof. Andrzeja Rzeplińskiego. Czy jest jeszcze szansa na kompromis w tej sprawie?
rozwiń zwiń