X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak polskie prawo reguluje czas pracy lekarzy

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2016 17:51
Polską wstrząsnęła tragiczna wiadomość. W Białogardzie, podczas dyżuru, zmarła lekarz anestezjolog. Stało się to w czwartą z rzędu dobę jej pracy. Kuriozalne jest to, że wszystko działo się w zgodzie z prawem.
Audio
  • O regulacjach prawnych czasu pracy lekarzy dyskutowali Tomasz Latos i Zdzisław Szramik (Debata Jedynki)
Marek Mądrzejewski
Marek MądrzejewskiFoto: Wojciech Kusiński/PR

Zatrważające w tej sytuacji jest natomiast to, że takie praktyki wcale nie są odosobnione, a raczej powszechne. Jakie są tego przyczyny i przede wszystkim, jak zmienić ten chory stan rzeczy, skoro kontroli podlega tylko czas pracy lekarzy na etacie, który wraz z nadgodzinami nie może przekroczyć 48 godzin tygodniowo?

- Przepisy zostały tak ułożone, żeby prawo można było świadomie łamać. Obowiązujące regulacje dają furtkę dyrektorom szpitali i pozwalają traktować lekarzy jak tanią siłę roboczą i zmuszać ich do pracy ponad siły i ponad normy bezpieczeństwa - ocenił Zdzisław Szramik.

Tomasz Latos zwrócił uwagę na genezę tego stanu rzeczy. - Omijanie przepisów ma kilkunastoletnią historię. Po wprowadzeniu reformy służby zdrowia przez rząd Jerzego Buzka lekarze i w części też dyrektorzy szpitali postulowali o zastąpienie etatów kontraktami, bowiem pragnęli większej swobody i lepszego zarobkowania. 

Uczestnicy dyskusji wskazali na niedobory lekarzy i pielęgniarek w polskim systemie zdrowia, duże różnice w ich wynagradzaniu oraz zbyt male środki przeznaczane na polską służbę zdrowia.

Więcje w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: "Debata Jedynki"

Prowadzi: Marek Mądrzejewski

Goście: Tomasz Latos (radiolog, wiceprzewodniczący sejmowej komisji zdrowia, poseł PiS), Zdzisław Szramik (ginekolog, wiceprzewodniczący OZZL) 

Data emisji: 12.08.2016

Godzina emisji: 17.30

ab/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł w "Sygnałach dnia"

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2016 15:00
Lekarze z OZZL, rezydenci, kardiolodzy, a także pacjenci przewlekle chorzy zgłaszają szereg postulatów do Ministerstwa Zdrowia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zamiast NFZ państwowy fundusz celowy. Są założenia systemowej reformy ochrony zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2016 12:48
Są założenia systemowej reformy służby zdrowia. We wtorek wieczorem minister zdrowia przedstawił je premier Beacie Szydło.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Więcej pieniędzy na ochronę zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2016 14:51
Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł zapowiada wzrost nakładów na ochronę zdrowia. Do 2025 roku wydatki na ten cel mają stanowić 6 proc. PKB.
rozwiń zwiń