X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wstrząsający raport NIK. Prawda o polskich porodówkach

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2016 18:26
Nieodpowiedni sprzęt, za mało personelu i brak intymności to tylko niektóre uchybienia oddziałów położniczych. NIK w raporcie o polskich porodówkach ujawnia, że standardy opieki okołoporodowej w Polsce nie są przestrzegane, a prawa kobiet rodzących są konsekwentnie łamane.
Audio
  • Wstrząsający raport NIK. Prawda o polskich porodówkach (Debata Jedynki)
Od lewej: Joanna Pietrusiewicz i Wojciech Kutyła w studiu Jedynki. Debatę prowadziła Karolina Rożej
Od lewej: Joanna Pietrusiewicz i Wojciech Kutyła w studiu Jedynki. Debatę prowadziła Karolina RożejFoto: W.Kusiński/Polskie Radio

Najwyższa Izba Kontroli sprawdziła 29 oddziałów położniczych w Polsce. Okazuje się, że żaden z nich nie przestrzega wszystkich standardów opieki okołoporodowej. - Standardy nie działają, bo istnieją tylko na papierze. Od 2010 roku cały czas są one na etapie wdrożenia - mówiła w Debacie Jedynki prezes Fundacji Rodzić po Ludzku Joanna Pietrusiewicz. 

Raport jest wielowątkowy. Dotyka kwestii bezpieczeństwa pacjentek szpitala, jakości opieki medycznej jaką mogą razem z dziećmi otrzymać oraz pracy personelu medycznego i wyposażenia izb porodowych. Wykazał m.in. ogromną medykalizację i postępujący wzrost cesarskich cięć. - W Polsce jest ich dwukrotnie więcej niż np. Skandynawii - zwrócił uwagę wiceszef Najwyższej Izby Kontroli Wojciech Kutyła. Zdarza się też, że zabieg ten nie jest wykonywany w sytuacjach, gdy powinien być stosowany. O tym również w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Prowadzi: Karolina Rożej

Goście: Joanna Pietrusiewicz (prezes Fundacji Rodzić po Ludzku), Agata Semik (położna, przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w Świętokrzyskim), Wojciech Kutyła (wiceszef NIK)

Data emisji: 17.08.2016

Godzina emisji: 17.26

tj/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

40 procent ciąż w Polsce kończy się cesarskim cięciem

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2016 11:31
Według danych Instytutu Matki i Dziecka, w 1999 roku prawie 20 procent dzieci przychodziło na świat poprzez cesarskie cięcie, obecnie około 40 procent ciąż w naszym kraju kończy się operacyjnie.
rozwiń zwiń