Polacy na Rio 2016. Sukces czy niedosyt?

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2016 18:35
11 medali, w tym dwa złote - to osiągnięcia Polaków z zakończonej w poniedziałek olimpiady w Brazylii. Nie milkną głosy, że polscy kibice liczyli na więcej!
Audio
  • Podsumowanie udziału Polaków w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro (Debata Jedynki)
Uczestnicy debaty: Andrzej Piątek, Adam Konopka i Robert Korzeniowski
Uczestnicy debaty: Andrzej Piątek, Adam Konopka i Robert KorzeniowskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Robert Korzeniowski, chodziarz i 4-krotny złoty medalista olimpijski, przekonuje jednak, że Polacy nie mają się czego wstydzić. - Mamy o jeden medal więcej niż w Londynie, Pekinie czy Atenach. Wprawdzie Polska spadła w klasyfikacji medalowej, ale czy tylko o medale chodzi? - pytał.

Prawdziwym sukcesem mogą pochwalić się kolarze, którzy sprawili, że - jak napisał "Przegląd Sportowy" - tegoroczne igrzyska przebiegły pod hasłem "Od Majki do Majki" (Rafał Majka zdobył brązowy medal, a Maja Włoszczowska - srebrny). - Przed igrzyskami liczyliśmy na pięć-sześć miejsc w pierwszej ósemce i na jeden medal. Mamy dwa medale i sześć miejsc w ósemce, więc jest bardzo dobrze. Na wcześniejszych igrzyskach zdobyliśmy tylko dwa punkty, mieliśmy jedną zawodniczkę w ósemce i tyle - wyliczał dyrektor sportowy Polskiego Związku Kolarskiego Andrzej Piątek.

Takimi sukcesami nie mogą pochwalić się szermierzy. O kondycji tej dyscypliny mówił Adam Konopka, prezes Polskiego Związku Szermierczego.

Uczestnicy debaty rozmawiali też o finansowaniu mniej komercyjnych dyscyplin sportu i o wsparciu najlepszych zawodników, próbowali także odpowiedzieć na pytania, czy bycie mistrzem olimpijskim zapewnia bezpieczeństwo finansowe. Poruszyli również temat niedozwolonego dopingu.

***

Tytuł audycji: "Debata Jedynki"

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Goście: Robert Korzeniowski (chodziarz, 4-krotny złoty medalista olimpijski, 3-krotny mistrz świata), Andrzej Piątek (dyrektor sportowy Polskiego Związku Kolarskiego), Adam Konopka (prezes Polskiego Związku Szermierczego)

Data emisji: 23.08.2016

Godzina emisji: 17.22

mg/jp

Czytaj także

Kajetan Broniewski: liczyłem na 15 medali Polaków w Rio

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2016 08:23
- Stoimy w miejscu, jeśli chodzi o liczbę medali zdobytych na igrzyskach - mówił w "Sygnałach dnia" Kajetan Broniewski, brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie.
rozwiń zwiń