X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jaka będzie przyszłość Unii Europejskiej?

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2016 18:00
Kiedy Brytyjczycy zagłosowali za wyjściem z Unii Europejskiej, wśród europejskich elit rozgorzała dyskusja na temat kierunku, w którym ma zmierzać Wspólnota. Dziś w Polsce Angela Merkel rozmawia na ten temat z przedstawicielami państw Grupy Wyszehradzkiej.
Audio
  • Jaka przyszłość czeka Unię Europejską? (Debata Jedynki)
Goście audycji (od lewej): prof. Sebastian Płóciennik, Krzysztof Karoń i dr Michał Kuź
Goście audycji (od lewej): prof. Sebastian Płóciennik, Krzysztof Karoń i dr Michał KuźFoto: Jacek Konecki/Polskie Radio

- To początek strategicznej dyskusji, nie sądzę, żeby Angela Merkel przyjechała z wielkim planem zmian w strukturze integracyjnej. Raczej chodzi o to, by zbadać, jakie są preferencje krajów członkowskich, w jaki sposób chcą one rozwiązać kryzysy, w których pogrążona w tej chwili jest UE - przekonywał prof. Sebastian Płóciennik z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.

Dr Michał Kuź z Uczelni Łazarskiego stwierdził natomiast, że konkretne rozwiązania muszą poczekać do wyborów w Niemczech, Francji i Holandii w 2017 roku. - Dopiero po tych wyborach będziemy mogli rozmawiać np. o nowym traktacie. Zarysowują się różnice zwłaszcza dotyczące kryzysu imigracyjnego, tu podejście krajów starej i nowej Unii jest zupełnie inne - mówił.

Głos w dyskusji zabrał również Krzysztof Karoń, który w swojej publikacji internetowej zwrócił uwagę na dążenia elit do przekształcenia Unii Europejskiej w państwo federalne dysponujące własną armią zamiast wojsk narodowych. - Elity ściągnęły imigrantów po to, żeby zasilić armię europejską obcym kulturowo rekrutem. Poza tym Europa ma pracowników, ale biały człowiek nie chce pracować, ponieważ został przez marksistów odzwyczajony od pracy - argumentował.

Goście dyskutowali również o tym, jak rozwiązać kryzys uchodźczy i w jakie ambicje realizowała Angela Merkel, deklarując gotowość do przyjęcia uciekinierów z Bliskiego Wschodu. Odnoszą się także do spotkania przywódców Niemiec, Włoch i Francji na małej włoskiej wyspie Ventotene i przekonują, że miejsce to nie zostało wybrane przypadkowo...

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Prowadzi: Michał Rachoń

Goście: dr Michał Kuź (Uczelnia Łazarskiego), prof. Sebastian Płóciennik (Polski Instytut Spraw Międzynarodowych) i Krzysztof Karoń (HistoriaSztuki.com.pl)

Data emisji: 26.08.2016

Godzina emisji: 17.27

mg/mz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Krasnodębski: chcemy pomagać imigrantom, ale niebezgranicznie

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2016 11:20
Propozycja stałego systemu relokacji uchodźców wynika z nieznajomości Europy przez urzędników europejskich - uważa prof. Zdzisław Krasnodębski, europoseł PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Europa trzeszczy w posadach. Co dalej?

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2016 16:20
"Big Crunch" to hasło debaty z udziałem Fransa Timermansa, wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej, która odbyła się w Brukseli.
rozwiń zwiń