X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Gorący koniec lata w polskiej polityce

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2016 18:40
Afera reprywatyzacyjna w Warszawie, spór o Trybunał Konstytucyjny, postępowanie w sprawie Amber Gold, nowy program Nowoczesnej - na polskiej scenie politycznej wciąż wrze.
Audio
  • Politycy komentują najważniejsze wydarzenia ostatnich dni (Debata Jedynki)
Od lewej: Marek Mądrzejewski, Paweł Grabowski, Arkadiusz Marchewka, Marta Golbik, dr Bartłomiej Wróblewski
Od lewej: Marek Mądrzejewski, Paweł Grabowski, Arkadiusz Marchewka, Marta Golbik, dr Bartłomiej WróblewskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Dr Bartłomiej Wróblewski, poseł PiS, podkreślił, że jego partia trzyma się obranego kursu. - Kolejne obietnice wyborcze są realizowane. Dziś premier podpisała rozporządzenie o płacy minimalnej, która została podwyższona do 2 tys. zł, rząd przyjął też założenia dotyczące waloryzacji emerytur i rent.

Z kolei Arkadiusz Marchewka, poseł PO, odniósł się do afery reprywatyzacyjnej w Warszawie. - Platformie Obywatelskiej zależy, by tę sprawę wyjaśnić i pokazać, jak ona wyglądała od lat 90., za różnych prezydentów miast. Wkrótce rozpocznie się audyt przeprowadzany przez niezależną firmę. Projekt ustawy, który złożyliśmy 2 września, mógłby ten proces dzikiej reprywatyzacji zakończyć - podkreślił.

Paweł Grabowski z Kukiz'15, wiceprzewodniczący komisji śledczej ds. Amber Gold, wyjaśnił natomiast, że parlamentarzyści pracują właśnie nad oceną organów państwa w związku z funkcjonowaniem grupy kapitałowej kierowanej przez Marcina P. - Po wstępnej analizie doniesień medialnych można dojść do wniosku, że państwo polskie mocno zawiodło - zaznaczył. 

Posłanka Nowoczesnej Marta Golbik stwierdziła, że jej partia prezentując nowy program, chce "odkręcić to, co dzieje się teraz z Polską". - Kiedy PiS demoluje różnymi ustawami nasz kraj, Komisja Wenecka po raz kolejny musi do nas przyjeżdżać, a sytuacja w naszym kraju jest przedmiotem debaty w Parlamencie Europejskim, jesteśmy zmuszeni do tego, żeby mocno reagować - argumentowała.

Czy czekają nas zmiany w składzie rządu? Czy Nowoczesna chce cofnięcia programu Rodzina 500+? Jak należy oceniać działania Komisji Weneckiej wobec Polski? Czy jest szansa na to, że Wielka Brytania zostanie w Unii Europejskiej? Także na te tematy dyskutowali nasi goście.

***

Tytuł audycji: "Debata Jedynki"

Prowadzi: Marek Mądrzejewski

Goście: dr Bartłomiej Wróblewski (poseł PiS), Arkadiusz Marchewka (poseł PO), Marta Golbik (posłanka Nowoczesnej), Paweł Grabowski (poseł Kukiz'15)

Data emisji: 13.09.2016

Godzina emisji: 17.25

mg/mz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Audyty, ratingi, oceny - informacja czy publicystyka?

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2016 20:25
PiS chwali, opozycja gani. Dziś Rada Ministrów i Platforma Obywatelska przedstawiły swoje podsumowania półrocznych dokonań ekipy Beaty Szydło. Z kolei w ubiegłą środę partia rządząca zaprezentowała audyt rządów PO-PSL. Wiele emocji wzbudziła też ocena agencji Moody's.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pomostowa ustawa medialna. Stabilizacja czy destabilizacja?

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2016 19:53
Tymczasowy stan prawny, jaki nowelizacja ustawy o radiu i telewizji z grudnia 2015 roku nadała mediom publicznym, dobiega końca. Ostatni dzień jej obowiązywania to bowiem 30 czerwca.
rozwiń zwiń