X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rekonstrukcja rządu premier Beaty Szydło. "Uderza brak planu zmian"

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2016 19:12
- Jeżeli dopiero co mieliśmy dymisję ministra skarbu i poleciała jedna głowa, to rodzi się pytanie dlaczego nie można było przygotować kompleksowego zestawu zmian - mówił w "Debacie Jedynki" Jarosław Kuisz z "Kultury Liberalnej".
Audio
  • Publicyści o zapowiedzi rekonstrukcji rządu premier Beaty Szydło (Debata Jedynki)
Kto jeszcze będzie musiał się pożegnać z ministerialnym stanowiskiem w rządzie Beaty Szydło?
Kto jeszcze będzie musiał się pożegnać z ministerialnym stanowiskiem w rządzie Beaty Szydło? Foto: PAP/Marcin Obara

Premier Beata Szydło zapowiedziała w piątek na antenie radiowej Jedynki rekonstrukcję rządu. Szczegóły ma ujawnić w przyszłym tygodniu. Wiadomo na razie, że chodzi o usprawnienie pracy resortów. – Czas tworzenia strategii, projektów i programów i opowiadania o tym się skończył, teraz potrzebne są działania. Żeby one były skuteczne, każdy z ministrów musi przejść do bardziej intensywnej i dynamicznej pracy – powiedziała Szydło.  

Jarosław Kuisz zwrócił uwagę, że pytania o dalszą rekonstrukcję rządu pojawiły się wraz z dymisją ministra skarbu Dawida Jackiewicza. - Rodzi się podejrzenie, że były plany i obietnice, ale nie widać, aby istniało realne przygotowanie ich wykonania. Nie widać zasobów kadrowych, ludzi, którzy mieli przygotować reformy - powiedział gość Jedynki. 

Natomiast Robert Walenciak przypomniał też fakt, że po dymisji  ministra Jackiewicza CBA sprawdza 66 spółek Skarbu Państwa.- Jest też karta, którą gra opozycja tzw. Misiewicze. Kilkudziesięciu ludzi, którzy zawdzięczają swoje stanowiska koneksjom partyjnym, a nie kompetencjom. Ewidentnie widać, że wszystkie te elementy rozsierdziły Jarosława Kaczyńskiego, który najpewniej powiedział "dość" i zażyczył sobie odwołania ministra skarbu i tak też się stało - powiedział publicysta.


Czytaj także >>>
szydło1200.jpg
Beata Szydło o zmianach w rządzie

- Wydaje mi się, że pani premier chciała przede wszystkim wyrazić brak zgody na urzędowanie, piastowanie stanowisk, przeciąganie wstęg. Działania, które nie przynoszą efektów. PiS i pani premier postanowili przeciąć ten sposób myślenia wszystkich urzędników. Każdej władzy grozi przyzwyczajenie się do stanowisk, nadmierne ciepełko. Beata Szydło chce wymusić realną pracę na rzecz Polski - powiedział z kolei Adrian Stankowski.

Oprócz zapowiedzi rekonstrukcji rządu Beata Szydło wskazała też dwóch ministrów, którzy jej zdaniem się sprawdzają. Chodzi o Elżbietę Rafalską i Henryka Kowalczyka. - Nie jestem zaskoczony tymi nazwiskami.  Dodałbym do tego ministra Antoniego Macierewicza mimo niefortunnej sytuacji z Bartłomiejem Misiewiczem - stwierdził z kolei Jerzy Jachowicz. Przypomniał też, że od 27 lat w działania Jarosława Kaczyńskiego wplecione jest słowo "zmiana". - Stwierdzenie "dobra zmiana" jest bardzo lukrowane - zauważył. Jego zdaniem czas na zmiany w naszym życiu i w życiu politycznym jest każdego dnia. 

Czy nepotyzm i podejrzenie nieprawidłowości w spółkach Skarbu Państwa zdecydowały o zmianach w rządzie? O tym również w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Prowadzi: Michał Rachoń

Goście: Jarosław Kuisz ("Kultura Liberalna", Adrian Stankowski ("Gazeta Polska"), Robert Walenciak ("Przegląd"), Jerzy Jachowicz ("wPolityce")

Data emisji: 23.09.2016

Godzina emisji: 17.25

tj/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier Beata Szydło w Jedynce: będą zmiany w rządzie

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2016 19:10
- O tym, jakie będą zmiany systemowe i personalne w rządzie poinformuję w przyszłym tygodniu - powiedziała w "Sygnałach dnia" Beata Szydło.
rozwiń zwiń