Trzy lata po Majdanie. Relacje Polski, Ukrainy i Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2016 18:00
W okresie wydarzeń na Majdanie Polacy udzielili wielkiego wsparcia idei Ukrainy, która powraca do Europy. Miały zrealizować się wizje polskiej emigracji, wizja Giedroycia w której Ukraina, jej wolność, jej zachodnia orientacja jest gwarantem naszego bezpieczeństwa. Czy dziś wciąż jest na to szansa?
Audio
  • Relacje Polski, Ukrainy i Unii Europejskiej 3 lata po Majdanie (Debata Jedynki)
Od lewej: Dominik Szczęsny-Kostanecki dr Adam Eberhardt i dr Andrzej Szeptycki, tyłem prowadzący audycję Michał Rachoń
Od lewej: Dominik Szczęsny-Kostanecki dr Adam Eberhardt i dr Andrzej Szeptycki, tyłem prowadzący audycję Michał RachońFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Czy jest szansa na porozumienie między środowiskami skrajnie niechętnymi sobie w Polsce i na Ukrainie? Czy pamięć o rzeź na Wołyniu ma szansę nie dzielić naszych narodów? Czym jest polski kolonializm o którym mówi część środowisk ukraińskich? Czy Ukraina jest obecnie silniejszym państwem niż trzy lata temu? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: "Debata Jedynki"

Prowadzi: Michał Rachoń

Goście: Dominik Szczęsny-Kostanecki (Kresy24.pl), dr Adam Eberhardt (dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich) i dr Andrzej Szeptycki (Instytut Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego)

Data emisji: 25.11.2016

Godzina emisji: 17.27

gs

Czytaj także

Krzyż Wschodni. Poseł PiS: potrafimy myśleć o przeszłości bez nienawiści

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2016 19:16
- Ustanowienie tego odznaczenia pokazuje, że Polacy potrafią myśleć o przeszłości, nawet tej najbardziej tragicznej, bez nienawiści. Nie obciążamy winą całych narodów, nie stosujemy odpowiedzialności zbiorowej - powiedział w Jedynce Michał Dworczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Walka z rosyjską propagandą. "Po drugiej stronie wyszkolona armia zasilana miliardami"

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2016 19:02
- Niektórzy twierdzą, że UE powinna zdać sobie sprawę ze skali rosyjskiej propagandy w Europie wcześniej, przed agresją na Ukrainie - mówiła na antenie radiowej Jedynki Beata Płomecka, korespondentka Polskiego Radia w Brukseli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Historyk: ukraiński IPN niestety często zajmuje się propagandą

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2016 19:17
- Ukraińcy jeszcze nie rozliczyli się ze swoją historią, wspólne spojrzenie na historię II wojny światowej nie istnieje. Jeżeli by zapytać kogoś o Wołyń, to gdzieś na wschodzie, północy czy południu Ukrainy nikt nie będzie chciał o tym mówić - mówił na antenie radiowej Jedynki dr Wasyl Rasewycz z Ukraińskiej Akademii Nauk.
rozwiń zwiń