X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy są szanse zakończenia protestu opozycji w Sejmie?

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2016 18:18
Przeciwko czemu protestują posłowie Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej? Czy 11 stycznia obrady parlamentu odbędą się na Sali Plenarnej? - o proteście w Sejmie rozmawiali posłowie PiS, Kukiz15 i Nowoczesnej.
Audio
  • Czy jest szansa na zakończenie protestu posłów opozycji na Sali Plenarnej sejmu? (Debata Jedynki)
Tomasz Rzymkowski, Michał Dworczyk i Jerzy Meysztowicz
Tomasz Rzymkowski, Michał Dworczyk i Jerzy MeysztowiczFoto: Jacek Konecki/PR

Jerzy Meysztowicz, wyjaśniając, dlaczego posłowie zdecydowali się zostać na Święta w Sejmie, odpowiedział, że "nie z powodu unikania obowiązków domowych. Jest pełna rotacja, tak by każdy mógł przynajmniej trochę czasu spędzić z rodziną. Mamy ustalone dyżury, są rozpisane role. Posłowie robią to z poczucia obowiązku. Reprezentują wyborców i w ich imieniu protestują przeciwko temu, co się dzieje". Zwrócił uwagę, że nadal nie są wpuszczani do Sejmu dziennikarze z  tzw. jednorazowymi przepustkami. - Nie wiemy, co marszałek Karczewski zaproponuje 6 stycznia. Protestujemy też przeciwko formie wyrzucenia z obrad sejmu posła z PO. I sprawa budżetu jest też bardzo istotną sprawą - wyliczał poseł Nowoczesnej.

Michał Dworczyk wierzy w osiągnięcie konsensusu. - Regulowanie zasad obecności mediów w Sejmie należy do Kancelarii Sejmu i Senatu. PiS nie ma na to wpływu. My uważamy, że trzeba rozmawiać. Może przed wprowadzeniem tych regulacji rozmów było za mało? Ale dialog został podjęty i zapewne wypracowany będzie jakiś kompromis. Media uczestniczące w spotkaniach z marszałkiem Karczewskim przyznają rację, że jakieś uporządkowanie powinno być - ocenił poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Tomasz Rzymkowski z Kukiz 15 krytycznie ocenił protest posłów PO i Nowoczesnej. - Gdybyśmy protestowali wraz z PO i Nowoczesną, zapewne znalibyśmy prawdziwe powody okupacji Sali Plenarnej. Od samego początku sprzeciwialiśmy się tej hucpie w obronie posła Szczerby, choć nie zgadzaliśmy się z decyzją marszałka Kuchcińskiego. Blokowanie mównicy i fotela marszałka w chwili, gdy głosujemy najważniejszą ustawę - budżet na przyszły rok - to jest psucie państwa, niszczenie autorytetu państwa i zachowanie nieadekwatne do sytuacji - mówił Rzymkowski. Dodał, że liczy na porozumienie dziennikarze-Kancelaria Sejmu.

W audycji dyskutowano także o odmiennej ocenie przebiegu głosowania nad ustawą budżetową na 2017 rok i stanie Trybunału Konstytucyjnego. Posłowie odnieśli się także do propozycji Jarosława Kaczyńskiego wyłonienia lidera opozycji i zastanawiali się, kto mógłby zostać takim liderem. Więcej w nagraniu.

***

Tytuł audycji: "Debata Jedynki"

Prowadzi: Michał Rachoń

Goście: Michał Dworczyk (PiS), Tomasz Rzymkowski (Kukiz 15), Jerzy Meysztowicz (Nowoczesna)

Data emisji: 23.12.2016

Godzina emisji: 17.25

ab/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mariusz Błaszczak o wydarzeniach w Sejmie: to była próba przejęcia władzy

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2016 11:46
- To była próba (…) drugiej nocnej zmiany; tak jak w 1992 r. była taka próba przejęcia władzy - wtedy udana - przez tych, którzy nie mogli się pogodzić z wynikiem wyborów. Tak ja oceniam te wczorajsze wydarzenie, jako nielegalną próbę przejęcia władzy – powiedział w RMF FM szef MSWiA Mariusz Błaszczak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiceminister kultury Jarosław Sellin gościem Jedynki

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2016 07:45
Trwa pat w Sejmie. Posłowie Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej kontynuują okupację Sali Plenarnej.
rozwiń zwiń