X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Podsumowanie polityczne 2016 roku

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2016 18:29
Rok 2016 w polskiej polityce to rok ostrego konfliktu. Czy jest to spór o wizję Polski, czy spór o władzę w Polsce - dyskutowali politycy, przedstawiciele PiS, PO i Kukiz '15.
Audio
  • Posłowie PiS, PO i Kukiz 15 podsumowują polityczny 2016 rok (Debata Jedynki)
Łukasz Schreiber, Jarosław Urbaniak i Paweł Grabowski
Łukasz Schreiber, Jarosław Urbaniak i Paweł GrabowskiFoto: Jacek Koncecki/PR

- Demokracja na tym polega, że ktoś wygrywa wybory i sprawuje władzę. My pytamy o jakość sprawowania władzy przez PiS. Jesienią 2015 r. Platforma przegrała wybory i teraz jest opozycją. Nasze pierwsze protesty, jeszcze w 2015 roku, były wskutek demolowania Trybunału Konstytucyjnego - stwierdził Jarosław Urbaniak (PO).

Łukasz Schreiber (PiS) ocenił, że przeprowadzona w lipcu 2015 r. przez PO i PSL w poprzednim Sejmie ustawa o Trybunale Konstytucyjnym była zamachem na Konstytucję.-  Dwa tygodnie po objęciu rządów przez PiS mieliśmy pierwsze demonstracje, w których brali udział politycy PO z pierwszych stron gazet. Przyczyną protestów była strata władzy i wpływów dla części osób. Pewni ludzie stracili dotacje i profity. Rząd PiS uderza w ludzi, którzy za parawanem działalności gospodarczej prowadzą tak naprawdę działalność przestępczą - oceniał poseł Prawa i Sprawiedliwości i dodał, że "to był dobry rok dla Polaków (Rodzina 500+ , mieszkanie+, darmowe leki, przywrócenie wieku emerytalnego)".

Paweł Grabowski (Kukiz '15) zgodził się, że rola Trybunału Konstytucyjnego w państwie demokratycznym jest bardzo ważna. Zaś konflikt PO-PiS jego zdaniem "od początku był konfliktem o władzę ".-  Według Kukiz '15 problem jest w tym, że Trybunał Konstytucyjny w Polsce był i jest upolityczniony. Zaproponowaliśmy drobną zmianę - wybieranie sędziów TK większością kwalifikowaną, co poparła też Komisja Wenecka - dodał poseł Grabowski.

Paweł Grabowski Zarówno opcja rządząca, jak i cała koalicja opozycyjna czynią wszelkie starania ku temu, aby udowodnić Polakom - poprzez paraliż różnych sfer działania państwa, poprzez uwidacznianie patologii - że jednak potrzebna jest zmiana Konstytucji

Uczestnicy debaty ustosunkowali się do badań CBOS dotyczących najważniejszych wydarzeń politycznych mijającego roku. Jako najważniejszy temat respondenci uznali program "Rodzina 500+" , a na sprawę Trybunału Konstytucyjnego wskazało tylko ok. 2% badanych.

W audycji mówiono także o wskaźnikach makroekonomicznych w 2016 roku i zastanawiano się, czy 11 stycznia w Sejmie rozpocznie się 34. posiedzenie.

***

Tytuł audycji: "Debata Jedynki"

Prowadzi: Michał Rachoń

Goście: Paweł Grabowski (Kukiz 15),  Łukasz Schreiber (PiS), Jarosław Urbaniak (PO)

Data emisji: 30.12.2016

Godzina emisji: 17.27

ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy są szanse zakończenia protestu opozycji w Sejmie?

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2016 18:18
Przeciwko czemu protestują posłowie Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej? Czy 11 stycznia obrady parlamentu odbędą się na Sali Plenarnej? - o proteście w Sejmie rozmawiali posłowie PiS, Kukiz15 i Nowoczesnej.
rozwiń zwiń