X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kto będzie przewodniczącym Rady Europejskiej?

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2017 18:34
Zbliża się czas wyboru kolejnego przewodniczącego Rady Europejskiej. Czy któreś z 28 państw Unii Europejskiej zgłosiło kandydaturę Donalda Tuska na to stanowisko? - o tym rozmawiali parlamentarzyści PiS, PO i PSL. 
Audio
  • Parlamentarzyści o szansach Donalda Tuska na reelekcję jako szefa RE (Debata Jedynki)
Izabela Kloc, Marek Sawicki, Waldemar Sługocki i prowadzący debatę Michał Rachoń
Izabela Kloc, Marek Sawicki, Waldemar Sługocki i prowadzący debatę Michał RachońFoto: Jacek Konecki/PR

 - Donald Tusk wciąż jest szefem RE i sprawą oczywistą jest, że będzie zabiegał się o reelekcję. Ta kandydatura nie budzi żadnych zastrzeżeń w państwach członkowskich UE. To my, tu w Polsce, dyskutujemy, dzielimy włos na czworo. Rządząca dziś większość, w jakiś przemyślany sądzę sposób, próbuje tę rozgrywkę polityczną z krajowego podwórka przenieść zupełnie niepotrzebnie, w sposób nieuzasadniony, na grunt europejski. Powinniśmy być dumni, że Polak jest szefem tej ważnej instytucji europejskiej - mówi Waldemar Sługocki z PO.

Izabel Kloc z PiS stwierdza: Dziś można powiedzieć, że kandydatury Donalda Tuska po prostu nie ma. - Prawo i Sprawiedliwość absolutnie nie zgadza się na to, by Donald Tusk został na drugą kadencję przewodniczącym Rady Europejskiej. W tej chwili toczą się rozmowy. O Donaldzie Tusku rozmawia się wyłącznie tu na miejscu, w Polsce. Natomiast są inne kandydatury np. byłej premier Danii socjalistki Thorning-Schmidt, którą popierają kraje skandynawskie. Mówi się też o byłym kanclerzu Austrii Wernerze Faymannie - również socjaliście, czy o prezydencie Francji - przypomina Kloc.

Izabela Kloc To nie jest tak, że w Unii Europejskiej rozmawia się wyłącznie o Donaldzie Tusku. Może rzeczywiście tak chciałaby Platforma Obywatelska tu w Polsce. PiS nie popiera absolutnie Donalda Tuska dlatego, że on zbyt wiele zaszkodził i Unii Europejskiej i Polsce

Marek Sawicki - jak sam wyznał - zawstydzony dyskusją między dwoma zwalczającymi się siłami politycznymi twierdzi, że "dziś wyraźnie widać, że Prawo i Sprawiedliwość pomysłu na swojego kandydata nie ma." -  Polityka to jest taka dziedzina, że czasami warto osobiste animozje i niechęć zostawić troszkę w szatni i pomyśleć nieco szerzej. Jeśli Donald Tusk ma dziś poparcie różnych frakcji i polityków Unii Europejskiej, to warto żeby PiS przemyślało swój upór - dodaje Sawicki.

Goście Michała Rachonia rozmawiali także o kandydaturze Jacka Saryusz-Wolskiego na szefa RE.

***

Tytuł audycji: "Debata Jedynki"

Prowadzi: Michał Rachoń

Goście: Izabela Kloc (posłanka PiS),Marek Sawicki (poseł PSL), Waldemar Sługocki (senator PO)

Data emisji: 3.03.2017

Godzina emisji: 17.27

ab/ei

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jarosław Gowin: "Saryusz-Wolski znakomitym kandydatem na szefa RE"

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2017 17:14
– Nikt się nie powinien dziwić temu, że polski rząd na razie nie udziela poparcia Donaldowi Tuskowi w staraniach o drugą kadencję na fotelu szefa Rady Europejskiej – komentował w Rozmowie PR24 Jarosław Gowin, wicepremier. Polityk na naszej antenie mówił również o tym, czy Jacek Saryusz-Wolski przejdzie z PO do PiS-u lub Polski Razem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Saryusz-Wolski zamiast Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej?

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2017 09:06
- Z punktu europejskiego ta kandydatura od początku nie miała sensu - mówił w "Sygnałach dnia" Łukasz Lipiński ("Polityka Insight"). - Polska nie ma wpływu na to, kto zostanie szefem Rady Europejskiej - stwierdził z kolei Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska Codziennie").
rozwiń zwiń

Czytaj także

Elżbieta Witek: Donald Tusk nie jest kandydatem, który dobrze przysłużył się Polsce

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2017 12:55
- Mam tu na myśli względy polityczne, ale również merytoryczne - mówiła w audycji "W samo południe" Elżbieta Witek, szefowa gabinetu premier Beaty Szydło.
rozwiń zwiń