X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Alkohol – coraz większy problem Polaków

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2017 18:00
Pół miliona naszych rodaków jest uzależnionych od alkoholu, kolejne 12 milionów pije ryzykownie – wynika z danych przedstawionych przez ministerstwo zdrowia. 
Audio
  • Jak walczyć z nadmiernym spożyciem alkoholu? (Debata Jedynki)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Axel Bueckert/Shutterstock

Skala problemu alkoholowego w Polsce jest teraz większa niż w czasach PRL. Pijemy o 40% więcej trunków niż w tamtych czasach, a nasz kraj jest jedynym państwem w Europie, w którym wzrasta spożycie alkoholu.

Z danych Centrum Badania Opinii Społecznej wynika, że po wódkę kilka razy w miesiącu sięga 48 procent Polaków. Za jednym razem pijemy średnio 11 kieliszków. Co czwarty Polak zgadza się na wypicie piwa przez swoje niepełnoletnie dziecko. W ostatniej dekadzie odnotowano wzrost spożycia alkoholu u nieletnich. 

Dziś (26 maja) odbyła się w Sejmie konferencja "Ku trzeźwości Narodu. Odpowiedzialność rodziny, Kościoła, państwa i samorządu". To przygotowanie do zaplanowanej na jesień w Warszawie inicjatywy Episkopatu Polski - Narodowego Kongresu Trzeźwości, gdzie będzie przedstawiony szczegółowy program na rzecz trzeźwości dla Polski. Kościołowi chodzi o wzmocnienie współpracy środowisk zainteresowanych zahamowaniem picia alkoholu.

Czym w życiu społecznym jest alkohol, jak walczyć z nadmiernym piciem, jakie czynniki wpływają na zwiększenie spożycia - o tym możemy posłuchać w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Prowadzi: Michał Rachoń

Goście: bp Tadeusz Bronakowski (przewodniczący Zespołu ds. Apostolstwa Trzeźwości w Konferencji Episkopatu Polski), Agnieszka Muzyk (wiceprezydent Łomży), prof. Krzysztof Wojcieszek (Wyższa Szkoła Nauk Społecznych Pedagogium), Krzysztof Brzózka Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych)

Data emisji: 26.05.2017 

Godzina emisji: 17.21

zi /bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dotknięcie dna, które może pomóc wyjść z nałogu

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2017 17:51
- Osiągnąłem dno, dostałem od życia w twarz, odeszła ode mnie osoba, którą kochałem najbardziej, co było darem, bo przyniosło dobry efekt - mówi Ryszard Styła, muzyk jazzowy, który miał problemy z alkoholem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wszyscy uzależniamy się tak samo, choć pijemy inaczej"

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2017 12:43
- Alkoholizm to jest taka choroba, że jak się zaczyna pić, to nie można skończyć - mówi trzeźwa alkoholiczka pani Ewa, nazywana "Białą Damą".
rozwiń zwiń