X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ekspert ds. bezpieczeństwa: pozwólmy służbom właściwie działać

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2017 18:53
- Mam nadzieję, że polscy obywatele czują się bezpieczni, bo to pozwala nam lepiej funkcjonować - mówi w debacie Jedynki  "Czy Polska jest zagrożona zamachem terrorystycznym?" Łukasz Kister, ekspert ds. bezpieczeństwa.
Audio
  • Debata o ryzyku zamachów terrorystycznych w Polsce (Debata Jedynki)
Uczestnicy Debaty w Jedynce: Witold Repetowicz (P),  Łukasz Kister (Ś) i prowadzący Witold Gadowski (L)
Uczestnicy Debaty w Jedynce: Witold Repetowicz (P), Łukasz Kister (Ś) i prowadzący Witold Gadowski (L)Foto: Wojciech Kusiński/PR

Łukasz Kister ostrzega, że nie możemy jednak żyć w takim błogostanie, że Polska jest zieloną wyspą i nic się nie może wydarzyć. Bo nie ma na świecie takiego punktu, który jest wolny od ryzyka zamachu terrorystycznego, choć w naszym kraju takie ryzyko wydaje się mniejsze.

- Tutaj politycy przynajmniej od dwóch lat mówią, jakie jest zagrożenie i na co powinniśmy się przygotować - podkreśla ekspert. Uważa też, że jeżeli służby będą właściwie działały, a politycy pozwolą tym służbom działać, to ryzyko zamachu jest mniejsze niż w Europie Zachodniej, gdzie - według jego słów - politycy wprost zabraniają służbom realizować ich ustawowe zadania.

Zdaniem dziennikarza Witolda Repetowicza tylko polityka informacyjna oparta na prawdzie może uspokoić sytuacje i zatrzymać psychozę strachu. - Jeżeli policja i media nie mówią prawdy, to ludzie przestają wierzyć zarówno władzom, jak i policji - zauważa.

Obaj rozmówcy zwracają uwagę na nierównowagę medialną. Jeśli w Europie nożownik zabije dwie osoby, to mówi się o tym całymi dniami i robi programy specjalne. Kiedy na Bliskim Wschodzie wybucha bomba i ginie kilkadziesiąt, albo kilkaset osób, to traktujemy to jako folklor.

Witold Repetowicz wskazuje, że niemal wszyscy terroryści w Europie Zachodniej byli wcześniej znani służbom bezpieczeństwa. Dziwne, że służby nie reagowały na ich działania.

Jakie goście jedynki mają zastrzeżenia do polityków zachodnich? Czy - ich zdaniem - możliwa jest anarchizacja życia i ataki odwetowe na muzułmanów? A jakie zastrzeżenia mają do pracy polskich służb? Posłuchaj całej debaty.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Prowadzi: Witold Gadowski

Goście: Witold Repetowicz (dziennikarz, ekspert Fundacji Pułaskiego i Defence 24, autor książki "Nazywam się Kurdystan"), dr Łukasz Kister (ekspert ds. bezpieczeństwa, Adiunkt Instytutu Stosunków Międzynarodowych i Zrównoważonego Rozwoju Collegium Civitas, Klub Jagielloński)

Data emisji: 19.06.2017 r.

Godzina emisji: 17.25

ag/jsz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ataki w Wielkiej Brytanii. O co w nich chodzi?

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2017 16:42
Sobotni zamach w Londynie, to trzeci poważny atak w Wielkiej Brytanii na przestrzeni kilku miesięcy. Dlaczego terroryści nasilili swoje działania - o tym w specjalnej audycji radiowej Jedynki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Salman Rushdie o "głupim zaślepieniu" Zachodu wobec dżihadyzmu

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2017 14:34
- Zachód powinien skończyć z głupim zaślepieniem wobec dżihadyzmu, które polega na twierdzeniu, że nie ma on nic wspólnego z islamem - powiedział brytyjski pisarz Salman Rushdie w wywiadzie opublikowanym w czwartek przez francuski tygodnik "L'Obs".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nienawiść, która musi wybuchnąć. O co chodziło zamachowcom?

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2017 09:43
- Z jednej strony incydent w Londynie mógł być aktem odwetu nacjonalistycznych organizacji brytyjskich. Z drugiej, podziały w świecie islamskim są tak silne, że musimy dowiedzieć się, jaki to był meczet i poczekać, aż twórcy zamachu ogłoszą o co im chodziło – powiedział w Debacie Poranka Piotr Pałka (Rebelya). Wydarzenie w Londynie komentowali także w Polskim Radiu 24 publicystka Katarzyna Kozłowska i Dawid Wildstein (TVP).
rozwiń zwiń